Potíže s hrotem útoku vyřešil trenér Jan Trousil ve Valašském Meziříčí nasazením Tibara Johna Georgeho, který za to gólem poděkoval už v desáté minutě. Hosty vedení uklidnilo a zopakovali si nedávné galapředstavení v Petřkovicích (5:0). „Valašské Meziříčí všech sedm předchozích jarních zápasů prohrálo a moc chtělo tuto sérii zlomit. Ale my jsme zase nechtěli být ten první, s kým prohrají. Pro jsme se po Hlučínu připravovali tak, jako bychom jeli do Kroměříže nebo do Líšně. Chtěli jsme hrát maximálně zodpovědně, na nulu v vzadu a dopředu rychle po křídlech. To kluci plnili od první minuty a vyjádřili to i góly, kterých mohlo být i víc,“ konstatoval spokojený Trousil.

Zápas tak byl prakticky po třiceti minutách rozhodnutý. George se druhém poločase přidal druhou branku, ale střelecky ho trumfl Marek Matocha. „Další zápas máme v sobotu, takže jsme si toto utkání udělali takové, jaké jsme potřebovali. Tedy, aby to nebyly nervy a boj do poslední minuty. Po poločase to bylo jasný. Na druhou stranu mě mrzí, že si Klesa obnovil svalové zranění a bude to asi na delší dobu,“ dodal kouč Vyškova.

TJ Valašské Meziříčí – MFK Vyškov 0:6

Poločas: 0:4. Branky: 10. a 59. George, 17. Němeček, 28. , 40. a 65. Matocha. Rozhodčí: Silný – Páral, Černý. ŽK: Michálek (VM). Diváků: 130.

Vyškov: Šustr – Novotný, Krejčí, Djaleu, Němeček – Klesa (11. Malár), Lahodný, Jeřábek, Matocha, Sečkář (66. Zbořil) – George (75. Ayissi). Trenér: Jan Trousil.