Domácí se ujali vedení hned z první útočné akce. Michael Sečkář ve vlastním pokutovém území neobratně atakoval Filipa Hruboše a Martin Malenovský neměl s proměním pokutového kopu problémy. „Penalta byla naprosto zbytečná, ale na další průběh neměla mít žádný vliv. Zbývalo dost času, abychom skóre otočili. Měli jsme jedenáct vyložených gólových šancí, ale všechny jsme je trestuhodně zahodili,“ pokračoval zklamaný vyškovský lodivod.

Utkání se hrálo na umělém trávníku a domácí trenér Martin Onda zvolil na soupeře jednoduchou taktiku. Na hrot vysunul dva bojovné hráče, na které směřovaly vysoké nakopávané míče. Ty dokázal zužitkovat zejména Šimon Chwaszcz. Po přestávce připravil dvě šance pro střídajícího Marka Mančíka, který jimi, na rozdíl od Vyškovanů, nepohrdl. „Věděli jsme, co nás čeká, že to bude hodně o běhání. Vyškov má mladé kluky, kteří hrají fyzicky náročný fotbal. Ale neuběhali nás. Navíc jsem musel postavit několik hráčů, kteří nebyli stoprocentně zdravotně fit. O to je naše vítězství cennější,“ radoval se po zápase domácí kouč.

ČSK Uherský Brod - MFK Vyškov 3:0
Poločas: 1:0. Branky: 2. (pen) Malenovský, 52. a 71. Mančík. Rozhodčí: Černoevič – Mikeska, Běhal. DS: Vidlák. ŽK: Kovář – Tijani, M. Vintr. Diváků: 164.
Uherský Brod: Dostál – Kovář, Vrága, M. David, Blanař - Hradil (90. Hulín), Malenovský, Hruboš, R. David (49. Mančík) – Michalec (82. Josefík), Chwaszcz. Trenér: Martin Onda.
Vyškov: Kunický – Látal, Zavadil, Tijani, Sečkář (46. Přerovský), – Němeček, Jeřábek, O. Vintr, Matocha (59. Krejčí), M. Vintr - Arsič (55. Lahodný). Trenér: Jan Trousil.

Na začátku druhé půle spálili tři šance bratři Vintrové a tak přišel zákonitý trest, když nedůrazná vyškovská obrana zase neuhlídala Chwaszcze. Třígólový náskok byl pro domácí dostačující. „My jsme vzadu moc hodný mančaft a v zápasech, kdy soupeř nakopává balony, souboje prohráváme. Ty balony, které nám sbíral Chwaszcz jsme měli mít my a do třetí branky jsme stále měli dost času, abychom to otočili,“ dodal Trousil.

Po třetím gólu vyškovská snaha s výsledkem něco udělat viditelně opadla. „Pomohlo nám, že jsme hned v první minutě proměnili kopali penaltu. Při vyškovských šancích nás výrazně podržel brankář Dostál a vyšlo nám střídání. I my jsme v prvním poločase měli nějaké šance, ale podařilo se nám je proměnit až po vystřídání ve druhém poločase. Obě branky byly skoro stejné, hráči Vyškova to vzadu nezvládli a my jsme jejich chyby potrestali,“ řekl spokojený Martin Onda.

Poslední utkání podzimní části Moravskoslezské ligy sehrají Vyškovští v sobotu od 14.00 hodin na domácím trávníku s Valašským Meziříčím.