Přitom koncovku zápasu domácí mohli sehrát v naprosté pohodě. V průběhu utkání měli bezpočet vyložených gólových šancí. V prvním poločase dokonce nepovolili hostům ani jednu střelu na svoji branku a zápas se odehrával především v pokutovém území Uherského Brodu. Vedení dva nula neodpovídalo průběhu zápasu. „V prvních pětačtyřiceti minutách jsme podali nejlepší výkon v celé podzimní sezoně. Bylo tam plno pohybu, sehráli jsme dost hezkých akcí. Dařilo se nám hrát kombinačně po zemi s průnikovými akcemi. Dali jsme dva góly a nevyužili pět stoprocentních gólových šancí. Kdyby byl poločasový výsledek čtyři pět nula, tak by to vyjadřovalo dění na hřišti,“ komentoval první polovinu zápasu trenér MFK Jan Trousil.

Zřejmě pod dojmem z průběhu prvního poločasu asi domácí hráči po přestávce došli k názoru, že je to jasná záležitost, jenže hosté je razantně vyvedli z omylu. Trenér Miroslav Ondrůšek poslal na hřiště dva soubojové hráče. Hosté začali atakovat domácí rozehrávku už na vyškovské polovině a aktivita jim přinesla ovoce v podobě dvou gólů. „Především jsme na začátku druhého poločasu měli zvýšit na 3:0, kdy měl šanci Harba, a tím by byl zápas úplně vyřešený. Oni nás zvýšenou agresivitou donutili, abychom ze začátku nakopávali balony a protože mají vysoké hráče, tak se najednou dostali na naši půlku. A bohužel se opakovalo to, co nás provázelo skoro ve všech předchozích zápasech. Stačí dva nakoplé balony do vápna a my z toho dostaneme dva góly. Přičemž neporyjeme hráče, o kterých víme, že jsou nebezpeční, a na které se speciálně připravujeme,“ lamentoval Trousil.

MFK Vyškov – ČSK Uherský Brod 3:2
Poločas: 2:0. Branky: 10. Klesa, 20. a 90.+1. Harba – 53. Chwaszcz, 76. Josefík. Rozhodčí: Vejtasa – Líkař, Rosický. ŽK: Jaroš – Malenovský, Jaroněk. Diváků: 133.
Vyškov: Spurný – Němeček (87. Jaroš), Smrčka, Krejčí, Sečkář - Křivánek (66. Langer), Hanuš (78. Matocha), Lahodný, Harba, Klesa - Fila (53. Tshiwabwa). Trenér: Jan Trousil.
Uherský Brod: Dostál – M. David (82. Mléčka), Vrága, Flasar, Malenovský - R. David, T. Mareš (47. Sedláček), Sklenář, L. Mareš (47. Jaroněk) - Shwaszcz, Josefík. Trenér: Miroslav Ondrůšek.

Ze zápasu, který v té době měl být podle šancí pět šest nula tak najednou byla remíza. Trousil reagoval tak, jak musel. Přešel na systém 3 – 5 – 2 a vrhl všechny síly do útoku. Po velkém tlaku a sérii rohů nakonec domácí přece jen dali kýžený vítězný gól. Právě díky většímu počtu hráčů v pokutovém území soupeře. Dlouhý centr Tomáše Langera hosté ze svého pokutového území nedostali a Karel Jaroš vrátil míč před jejich branku. Střídající Ephraim Tshibwabwa na malém vápně míč sice trefil špatně, ale za ním stojící Habis Harba doklepával do poloviny prázdné branky.

A to ještě za ním číhal úplně volný Michal Klesa. „Podle průběhu je výsledek určitě zasloužený, i když to těsně před koncem pro mě už skoro bylo na ručník. Padesát minut dominujete, je tam šance za šancí, soupeř se do ničeho nedostane a najednou je to 2:2. Byla by to osmá remíza a v drtivé většině jsme tyto zápasy měli vyhrát. Našimi nejlepšími hráči byli Harba, Klesa a Sečkář a musím vyzvednou i výkon Davida Němečka. Pro zranění dlouho chyběl, ale zahrál výborně. I díky němu přicházela zezadu velmi dobrá podpora útoku, díky které jsme se dostávali do přečíslení a měli tolik šancí,“ chválil kouč MFK.