„Nechtěl bych třetiligového, protože by to bylo jen o jednom těžkém zápasu navíc. My prakticky už dva měsíce jedeme počtu čtrnácti patnácti lidí v zápasovém rytmu středa – sobota. Pro kluky je to hodně velká zátěž. Takže, když už máme hrát, tak chceme dostat Zbrojovku nebo Slovácko. Aby to pro nás bylo atraktivní,“ řekl před losem druhého kola.

Los 2. kola MOL Cupu
(Moravské a prvoligové týmy)
- středa 16. září:
MFK Vyškov – 1. FC Slovácko, Velvary - Bohemians Praha 1905, Most-Souš - České Budějovice, Benešov - Teplice, Vltavín - Příbram, Hostouň - Mladá Boleslav, Kosmonosy/Aritma Praha - Dukla Praha, Vrchovina - Jihlava, Frýdek-Místek - Blansko, Velké Meziříčí - Prostějov, Ústí nad Orlicí - Zlín, Kroměříž - Opava, Petřkovice – Sigma Olomouc, Hlubina - Karviná, Znojmo - Líšeň, Hlučín - Třinec, Rosice – Zbrojovka Brno, Frenštát pod Radhoštěm – Baník Ostrava.

Osudí jeho přání vyhovělo, do Vyškova přijede prvoligové 1. FC Slovácko. Přesto vyškovský kouč moc dobrou náladu nemá. Kazí mu ji zdravotní stav jeho týmu. Čtyři hráči ze základní sestavy jsou zranění a jejich absence bude asi dlouhodobá. U krajních obránců Davida Němečka a Filipa Smrčky možná až do koce sezony. Záložník Karel Jaroš a obránce Jiří Oulehla budou chybět měsíc i víc. Oficiálním hracím dnem druhého kola MOL Cupu je středa 16. září. Proti Slovácku tedy Vyškov určitě nebude kompletní.

Ilustrační foto.
Fotbalisté Vyškova si dobrý výkon pokazili chybami. Klesli na čtvrté místo

„Pro nás výborný los. Dostali jsme atraktivního soupeře. Věřím, že přijde hodně lidí. Je to lepší, než kdybychom hráli s někým ze třetí nebo druhé ligy. Je to pořád těžký zápas uprostřed týdne a když už ho máme absolvovat, je lepší proti nejvyšší kvalitě. My teď s ligou a pohárem zase dva týdny po sobě pojdeme v rytmu středa – sobota. Proto teď s jednatelem klubu řešíme doplnění. Potřebujeme okamžitě beka, bohužel teď nejsem schopný říct, co se povede, jestli vůbec něco. Hráči, které jsme si chystali, už jsou pryč, výběr z ostatních bude těžký. Uvidíme,“ naznačil Trousil neplánované příchody dalších hráčů.

Menší komplikací bude test hráčů a realizačního týmu na Covid-19, který musí povinně absolvovat všechny amatérské týmy v případě, že narazí na profesionální mužstvo.

Naznačené „kádrové“ problémy vyškovského trenéra se samozřejmě týkají už sobotního mistrovského utkání Moravskoslezské ligy s Vysočinou Jihlava B, kterou MFK přivítá na svém stadionu. Hrát se bude od 10.15 hodin.