Hodnota jednoho bodu ze hřiště aktuálně třetího týmu tabulky tedy tentokrát není ztrátová, i když ani k vítězství neměli Vyškovští daleko. „Remíza je asi spravedlivá, ale mrzí mě, jakou jsme udělali hrubici, ze které dal soupeř gól na 2:1. V těch chvílích jsme dostávali hru pod kontrolu a zápas se, jak se říká, lámal. Stoprocentní šanci měl Karel Jaroš. Na malém vápně stačilo balón trknout do brány, ale jemu to po hlavě sjelo a trefil to vedle tyče. A pak místo abychom vedli, tak jsme vzápětí prohrávali a museli to pracně dorovnávat,“ konstatoval trenér Vyškovanů Jan Trousil.

Stejný pocit, tedy že se ze zápasu dalo vytěžit víc, přiznal po utkání i jeho uničovský protějšek. „Bod beru, nic jiného mně nezbývá, ale s remízou nejsem spokojený. Minimálně na šance jsme byli lepší. Ale ještě víc mě mrzí způsob bránění u toho druhého gólu. Trestuhodně jsme nechali neobsazeného hráče, který tu akci po autovém vhazování vlastně vytvořil. Byla spousta času si k němu stoupnout, což by stačilo, aby nezakončil. Kdyby nás nějak přehráli nebo to někdo trefil do šibenice ze třiceti metrů, tak se s tím nedá nic dělat a zatleskáme tomu. Ale takto jsme jim to vyrovnání darovali sami a můžeme si dát pár facek,“ smutnil domácí lodivod Dušan Žmolík.

Na těžkém měkkém terénu předvedly oba týmy solidní fotbal se snahou o ofenzivní pojetí. V prvním poločase byli více ne hře domácí, jejich středová řada přehrávala tu vyškovskou. Trousil to řešil střídáním už ve 36. minutě, kdy Tomáše Langera nahradil právě zmíněný Karel Jaroš. „Naši hru zvedl pohybem a celkovou svojí aktivitou. Škoda, že neproměnil tu šanci. Kdybychom vedli, byla velká naděje, na celkové vítězství,“ dodal kouč Vyškova.

Vedení se ujal Uničov hlavičkou Aleše Krče po rohovém kopu. Hostům se ještě do přestávky podařilo vyrovnat, když se k odraženému míči dostal Radek Křivánek a míč poslal přesnou střelou k pravé tyči. Trousilem v úvodu zmíněnou hrubku udělal v 74. minutě Jiří Oulehla, který bezprostředně před tím nahradil zraněného Davida Němečka. Zřejmě ještě nerozdýchaný a nesoustředěný podskočil nakopnutý balón a Aleš Krč nabídkou nepohrdl.

Vyškovský lodivod tak musel v závěru vsadit vše na útočnou kartu. Na hřiště poslal důraznějšího Adama Filu a hru stáhl na tři obránce. V závěrečné desetiminutovce hosté Uničovské přitlačili před jejich branku a minutu před koncem se ve skrumáži před ní nejlépe orientoval Jan Krejčí. Zblízka nekompromisně poslal míč za záda brankáře Marka Kaliny. „Uničov je třetí a hraje kvalitní fotbal, takže ten bod je dobrý, ale nemůžu přehlédnout to, co se u nás pořád dokola opakuje. V době, kdy přebíráme otěže zápasu, přijde jedna chyba, která nás srazí zpátky,“ zopakoval Trousil.

„Herně poměry na hřišti hodnotit nechci, ale šancí jsme měli dost a mohli jsme utkání rozhodnout. V době, kdy Vyškov křečovitě tlačil a otevřel obranu, jsme mohli některé brejky zakončit do prázdné branky, ale všechno jsme pozahazovali. Sami jsme nebezpečné situace přežili vcelku bez potíží, ale z té neméně nebezpečné dostaneme gól. Přitom se dala úplně jednoduše pohlídat. Bylo mně až do breku a pořád jsem z toho smutný. Za výkon mohu hráče pochválit, ale bodů jsme měli vytěžit víc,“ zdůraznil Žmolík.

SK Uničov - MFK Vyškov 2:2

Poločas: 1:1. Branky: 26. a 74. Krč – 43. Křivánek, 89. Krejčí. Rozhodčí: Zaoral – Vostrejž, Polák. Bez ŽK. Diváků: 160.

Uničov: Kalina – Seibert, Bala, Krayzel, Můčka – Ambrozek, Bača, Vichta – Komenda, Krč, Strnad (74. Vasiljev). Trenér: Dušan Žmolík.

Vyškov: Spurný – Němeček (71. Oulehla), Smrčka, Krejčí, Sečkář (87. Matocha) - Křivánek (90.+1. Korovikov), Langer (36. Jaroš), Lahodný, Harba, Klesa – Tsibwabwa (59. Fila). Trenér: Jan Trousil.