Až v závěrečném zápase svěřenci trenéra Jana Trousila proměňovali šance. Paradoxně z poloviny ne ty, které si připravili sami, ale nabídl jim je soupeř. „My jsme schopni porazit se sami. Soupeř byl fotbalově kvalitnější, to každý asi viděl, ale za stavu 2:1, kdy jsme se ve druhém poločase zvedali, tak se dvěma góly položíme sami. Tohle jsou pro mě vlastní góly,“ přesně po utkání vystihl temperamentní trenér Valachů Marian Bedrich.

Měl tím na mysli gól na 3:1, na který špatnou malou domů přihrál Marku Vintrovi obránce Ivo Pop a domluvu nedomluvu jeho brankáře s obráncem Alešem Michálkem. Ten pouštěl míč, ale brankář si pro něj nešel, takže Marek Vintr beka jednoduše oběhl a tvrdou ránou od tyče zápas definitivně rozhodl.

Nutno říct, že v té době už domácí mohli mít dostatečný náskok po vlastních akcích. Zápas začal tradičně Vyškovsky. Přišpendlili soupeře před jeho pokutové území a stříleli mimo branku nebo do brankáře hostů Milana Michuta. Už ve druhé minutě kroutili diváci hlavou nad tím, co Marek Vintr vyvedl s trestným kopem z osmnácti metrů po faulu na Davida Němečka. Rozehrávka před zeď na bratra Ondřeje a Daniela Přerovského se naprosto minula účinkem. Naštěstí Ondřej Vintr bratrskou reputaci po čtvrthodině napravil. Odražený míč prakticky ze stejného místa tvrdě z běhu napálil nechytatelně od tyče do sítě.

Už po čtyřech minutách mohl po Němečkově akci přidat uklidňující gól Přerovský, ale z pozice metr za pokutovou značnou a netísněn pálil vysoko nad branku. „Po dobrém nástupu jsme si to zkomplikovali sami. První gól jsme mohli dát mnohem dřív a po něm jsme měli dvě stoprocentní šance. Jenže tak, jak to teď předvádíme celý podzim, tak jsme je trestuhodně zahodili,“ zdůraznil Trousil.

Místo dvougólového vedení pak Vyškované přišli o to jednogólové. Dlouhán Tomáš Dekleva háže auty až na zadní tyč a hned po jednom z prvních zblízka ze skrumáže vyrovnal Martin Výmola. Naštěstí po třech minutách dlouhý centr Lukáše Vychodila zaskočil brankáře hostů, který jej zanechal zapadnout za vzdálenější tyč.

V přestávce se střídalo i v kabině rozhodčích. Za zraněného Jaromíra Richtára převzal řízení zápasu Jiří Macrineanu a třetí ligu si „zamával“ hlasatel utkání Ondřej Šišma.

Zatímco v prvním poločase hosté v podstatě dokazovali, proč jsou v tabulce bez vítězství poslední, do druhé naskočili daleko aktivněji. Na domácí šance – Marek Vintr zprava trefil boční sít, Ondřej Vintr břevno, Vychodil střílel zblízka těsně mimo – už dokázali odpovědět, a také Tadeáš Sova ve vyškovské brance musel vytáhnout bravurní zákroky. Ale ten asi nejtěžší až za stavu 4:1 čtyři minuty před koncem po Výmolově hlavičce. „Je to pořád dokola, zkolabuje vždycky jeden jednotlivec. A ta práce celého týmu jde vniveč. Když už nějakou bojovností nebo zaujetím se zvedáme, tak se hrubými chybami položíme sami. Je to frustrující i pro mě, takhle se fakt fotbal hrát nedá,“ ulevil si po utkání Bedrich.

„Byly to to povinné tři body, ale Valmez tady nehrál špatný fotbal a zápas pro nás určitě nebyl jednoduchý. Naštěstí jsme hned po vyrovnání utekli na 2:1. Druhý poločas kromě úvodních deseti minut byl z naší strany dobrý a těch gólů mohlo být víc. Takže s tímhle zápasem je spokojenost,“ hodnotil utkání kouč MFK.

MFK Vyškov – TJ Valašské Meziříčí 4:1

Poločas: 2:1. Branky: 18. O. Vintr, 35. Vychodil, 63. a 65. M. Vintr – 32. Výmola. Rozhodčí: Silný (46. O. Šišma) – Macrineanu, Vostřejš. DS: Boček. ŽK: N´ganzi - Pop. Diváků: 158.
Vyškov: Sova – Látal, Krejčí, Tijani, Němeček – Vychodil (74. N´ganzi), O. Vintr, Jeřábek, Lahodný, Němeček – Přerovský (58. Matocha), M. Vintr (83. Arsić) Trenér: Jan Trousil.
Val. Meziříčí: Michut – Pop (69. Kundrád), Matyáš (45. Sovák), Dekleva, Michálek – Bartozel, Šichor, Žilinský, Vrána (86. Ryšánek) – Furmánek, Výmola. Trenér: Marian Bedrich.