„Myslím si, že nějací kluci z áčka jim pomoct půjdou, ale že to nebude taková palba, jako přišla od Slovácka, které jich postavilo sedm nebo osm. Takže to nepovažuju za podstatné. My se soustředíme na sebe a když podáme takový výkon, jako jsme podávali dosud, můžeme se s Baníkem porvat o vítězství,“ zdůraznil trenér MFK Jan Trousil.

FC Baník Ostrava B
– MFK Vyškov


Moravskoslezská liga, 11. kolo, sobota 10. října, 10.15 hod, areál Markvartovice.
Tabulka:
2. Vyškov  9   6  2  1  20:10  20
9. Baník B 10  4  3  3  16:15  15
Poslední vzájemný zápas (17. srpna 2019):
Vyškov - Ostrava B 1:1 (0:1), 92. Hanuš - 38. Lokša.

Ten se vrátí na lavičku po vyléčení z Covidu-19 a koučovat bude prakticky stejný tým, který pod vedením asistenta Josefa Mazury přehrál v minulém kole nebezpečné Otrokovice. K dispozici nebude Seyi John, kterého si stáhl jeho manažer. Naopak po vypršení disciplinárního trestu bude moci hrát Ladislav Hanuš. Bohužel menší zdravotní problémy měli Karel Jaroš, Martin Sedlo a Ondřej Vintr. Trenér chce věřit, že budou moci hrát.

„V týdnu vůbec netrénovali, uvidíme, v jakém stavu přijdou na páteční odpolední trénink. Stále je nás málo, takže mě těší, že trénovat už začal David Němeček. Na zápas to ale ještě nebude,“ naznačil trvalé kádrové problémy vyškovský lodivod.

Mladý Baník má načtený.

„Prostudovali jsme si jeho poslední dva zápasy. Teď prohráli na Vrchovině, když dostali dva góly v závěru, před tím remizovali v Hlučíně. Je to velice běhavé mužstvo s rychlostními typy zejména na krajích. Obrovským talentem je v prostředku Drozd a vpředu jim dává góly nebezpečný kanonýr, zkušený Lokša. Je to pro soupeře podobná hrozba, jako my máme Pavla Simra,“ upozornil Trousil na některá jména.

Ilustrační fotografie.
Okresní derby ovládla vyškovská rezerva. Bučovice táhnou černou šňůru

V utkání na sever Moravy odjede tým již dnes po tréninku a poblíž dějiště zápasu přenocuje. Trousil si přeje, aby po utkání a před covidovou pauzou zůstal MFK mezi prvními třemi týmy tabulky. Pro neplánovanou, zatím čtrnáctidenní přestávku, už má nachystaný program.

„Především ale doufám, že se nám aspoň jeden nebo dva kluci v covidových prázdninách dají dohromady, abychom mohli být dál konkurenceschopní. Tréninky na stadionu jsme si museli rozdělit s atlety, protože tam nesmí být víc než dvacet lidí, navíc bez používání vnitřních prostor. Předběžně jsme se dohodli, že my tam budeme v úterý, ve středu a ve čtvrtek. Na zbývající dva dny v týdnu dostanou kluci individuální tréninkové plány a dva dny budou mít volno,“ popsal kouč plán dění v nadcházejících dnech.

K týmu se připojí další Afričan, stoper Janick přichází z Maďarska, kde hrál první ligu. Přestože zatím nemá povolený přestup, měl by s mužstvem trénovat i syn bývalého reprezentanta Pavla Hapala Lukáš. „Chce u nás být už teď a pak se naplno zapojit do zimní přípravy,“ vysvětlil Trousil.