„Ale není to moje dílo. To je Honzův mančaft, který si chystá už tři roky a asi ještě déle, co tu trénuje. On se díval doma na počítači, byli jsme ve spojení po telefonu a přes Rosťu Horáčka (druhý asistent a trenér brankářů, pozn. red.) jsme všechno konzultovali. Nakonec se to celkem povedlo,“ odmítal fotbalový olympijský vítěz z Moskvy v roku 1980 gratulace k zaslouženému vítězství.

MFK Vyškov – FC Viktoria Otrokovice 3:1

Poločas: 1:1. Branky: 45. Simr, 54. Pernatskyi, 85. Klesa – 44. Schlehr. Rozhodčí: Líkař – Pfeifer, Rosický. DFA: Volf. ŽK: Pančochář (Otr.). Diváků: 200.
Vyškov: Sova – Jaroš, Pernatskyi, Sedlo, Beňa – Klesa, Jambor (86. John), Moučka, Dittmer, O. Vintr (90. Murányi) – Simr (79. Nieslanik). Trenér: Josef Mazura.
Otrokovice: Gröger – Fiala (46. Koňařík), Malý, Markovič, Vašulka (59. F. Přikryl) – Vychodil (54. Š. Přikryl), Pančochář (66. Minář), Jasenský, Schlehr, Kiška (82. Dekleva) – Mlýnek. Trenér: Roman Matějka.

To se ale nerodilo lehce. Obavy z nepříjemné hry soupeře se potvrdily. Ale ještě více se na dlouho vyrovnaném skóre podílela neschopnost Vyškovanů gólově zakončit skvěle připravené šance. Po desetiminutovém vzájemném oťukávání se začaly rodit jako houby po dešti. Jenže neuspěli v nich ani takoví matadoři jako Pavel Simr, Ondřej Vintr či Michal Klesa.

Naproti tomu hosté se trefili z první a jediné přímé střely na branku, kdy se po mazácké kličce uvnitř pokutového území domácích přesně trefil Martin Schlehr.

„Víme, že fotbal je někdy krutý, ale první poločas jsme měli vést 5:0, ale místo to jsme dostali gól. Naštěstí jsme ještě do přestávky stihli vyrovnat,“ konstatoval Mazura.

To byl moc důležitý gól a potvrzení, jak důležitý je pro tým Simr. K míči se po rohovém kopu dostal přes klubko bránících soupeřů a jeho nenápadná hlavička zapadla do sítě.

Otočit skóre mohli domácí už po čtyřech minutách hry ve druhém poločase. Pro faul v pokutovém území si došel Ondřej Vintr, ale nařízenou penaltu mu brankář Denis Gröger chytil.

„Fakt mně zatrnulo, když šel penaltu kopat faulovaný hráč. Je nějaké nepsané pravidlo, že to tak nemá být. Když jsem pak viděl, jak má Ondra hlavu v dlaních, tak jsem hned volal Rosťovi, ať ho uklidní, ať je v klidu, že další šance přijdou,“ uvedl Trousil praktickou ukázku práce trenéra po telefonu.

A šance opravdu přišly. Už za pět minut po dalším rohovém kopu trefil hlavou vítězný gól stoper Oleksandr Pernatskyi.

Josef Mazura, asistent trenéra Jana Trousila v MFK Vyškov.
Fotbalisté Otrokovic remízy neberou. Vyškov proti Viktorii povede Josef Mazura

„Naběhl jsem si tam a Michal (Klesa, pozn. red.) mě prostě centrem trefil. Je to můj první gól v mistráku a asi hodně důležitý. Vítězství ale není moje zásluha, ale hry celého mužstva a kluků, kteří ty šance připravili. Ve Vyškově jsem velice spokojený. Výborný trenér, dobré tréninky a skvělá parta. A pro mě je důležité, že nám trenér jasně řekl, jaké jsou naše cíle. A jsou opravdu hodně vysoké, ale myslím, že je můžeme splnit,“ neskrýval radost ze svého prvního „zářezu“ rodilý Ukrajinec.

„Jsem spokojený. I když jsme nedali penaltu, já jsem pořád klukům věřil, že góly dají a vyhrajeme,“ ujistil Mazura.

Hosté se po druhém inkasovaném gól vehementně snažili vyrovnat, ale jejich hra dopředu byla bezzubá. Naopak rozhodující branku mohli dostat mnohem dřív, než až pět minut před koncem. Z řady šancí byla rozhodně největší ta kapitánova v 70. minutě, ale Michal Klesa z malého vápna vypálil vysoko nad. Diváky si pak naklonil zpět v 85. minutě, kdy po sólu z pravé strany přehodil brankáře, jak trefně okomentoval hlavní pořadatel Petr Král, ze záporného úhlu.

Hosté přijali porážku vestoje.

„Vyškov byl dneska ve všem lepší. Prostě jsme dnes narazili na kvalitnějšího soupeře, který vyhrál naprosto zaslouženě. Nám nefungovalo napadání soupeře a hlavně práce z bloku. Všude jsme byli později a oni nás tou svojí rychlou kombinací dokázali rozebrat. Nechytili jsme začátek a pak už bylo všechno špatně. V první půlce jsme se štěstím vedli, vlastně z naší první vážnější šance. Takže mě hodně mrzí, že jsme hned dostali gól do kabiny. Ve druhém poločase rozhodly jejich dvě standardky, ale jinak to pro nás byl takový ten klasický zápas blbec,“ shrnul zápasové hodnocení trenér Viktorie Roman Matějka.