Na půdě tradičního a doma vždy velmi nepříjemného soupeře Vyškovští tentokrát od začátku převzali režii zápasu. Z převahy vytěžili velké množství rohových kopů a několikrát to už už vypadalo, že se „něco“ ujme. V závěru prvního poločasu dokonce mladíček Karel Jaroš zblízka netrefil prázdnou branku. „Soupeř si nevypracoval prakticky nic, my jsme těch náznaků a přečíslení měli dost. Jenže je nedotáhneme do konce. U nás tak roste nervozita, soupeř tím, že ho nepotrestáme, zůstává pořád v klidu,“ popsal Trousil průběh první části.

Do druhé poslal na hřiště místo ruské posily Viktora Korovikova pohyblivého Radka Smékala, který hru hostů ještě víc oživil. Několikrát šli do domácí obrany v přečíslení čtyři na dva nebo pět na tři. Ve finální fázi akcí bohužel gólem nezakončovali. Trest přišel zákonitě. Po jednom z mála nebezpečných protiútoků šli domácí střídajícím Filipem Kotounem do vedení.

Stejně jako domácímu kouči Liboru Smejkalovi vyšla i Trousilovi výměna hráčů. V prodloužení se k míči v pokutovém území domácích dostal střídající Michael Sečkář a po faulu domácího beka proměnil Lukáš Lahodný pokutový kop. „Domácím vyšla rychlá akce, po které jsme dostali, musím uznat, krásný gól. Pak už to bylo jenom o tom, jestli se nám podaří vyrovnat nebo ne. Stáhli jsme to na tři beky. Na hrot šel náš nejvyšší hráč Smrčka a naštěstí nám to tam v poslední minutě padlo. Penalta byla jasná. Byla to spíš hloupost domácího hráče, který nám ji prakticky daroval. Ale Sečkář to udělal výborně,“ zdůraznil trenér MFK.

Vyškovští se tak spolu s béčkem Baníku Ostrava stávají remízovými králi MSFL. V sedmi zápasech hráli nerozhodně čtyřikrát. Bohužel minimálně ve třech případech asi měli vyhrát. „Když bod získáte v poslední minutě zápasu, tak je vždycky cenný a plusový, ale průběh byl jiný. Prostě nejsme schopní z převahy dát gól a může se vpředu točit kdo chce. Ti kluci ale herně vypadají dobře, jenže pro finální fázi nemáme toho pravého zabijáka, který prostě umí dát gól,“ zopakoval Trousil příčiny toho, proč v novém ročníku MSFL zatím počítá bodový deficit.

FC Velké Meziříčí – MFK Vyškov 1:1

Poločas: 0:0. Branky: 82. Kotoun – 90+1. Lahodný (pen.). Rozhodčí: Volek – Kneisl, Tomanec. ŽK: Mucha, Demeter, Kriegmann, Šuta – Spurný, Matocha, Hanuš, Němeček, Smékal. Diváků: 281.

Velké Meziříčí: Kruba – Bouček, Kriegmann, Komínek, Mucha - Dufek (35. Kotoun), Šimáček, Šuta, Mezlík (84. Puža), Demeter - Plichta (89. Crkal). Trenér: Libor Smejkal.

Vyškov: Spurný – Smrčka, Krejčí, Hanuš, Němeček - Langer, Matocha (66. Sečkář), Lahodný, Korovikov (46. Smékal), Jaroš - Křivánek. Trenér: Jan Trousil.