Vyškov tak potvrdil, že v novém ročníku chce útočit na nejvyšší příčky tabulky. V minulých sezonách vzhledem k velkým obměnám kádru se MFK podzimní vstupy do Moravskoslezské fotbalové ligy nedařily. Tým vždy poztrácel hodně bodů, které mu pak při závěrečném účtování chyběly. Vypadá to, že letos to může být jinak.

Užší kádr se začal profilovat už v prvních z celkových jedenácti přípravných zápasů. Přitom se až na dvě výjimky podařilo doplnit mužstvo fotbalisty, které vyškovský trenér Jan Trousil opravdu chtěl. Ve dvou případech se dokonce dá hovořit o majstrštyku.

Do útoku přišel z Velkého Meziříčí sedmatřicetiletý kanonýr Pavel Simr a do zálohy Ondřej Vintr z brněnské Zbrojovky, potažmo z Líšně, kde loni hostoval.

Simrova role v mužstvu je jasná a trenér netajil, že jeho potřebám na hrotu se tým bude přizpůsobovat. Vintr by se spolu s Tomášem Langerem měli ujmout dirigentské taktovky uprostřed středu pole.

Zmíněné dvě negativní výjimky jsou africký útočník Umar a jihlavský středopolař Radek Křivánek. „Čekal jsem na Umara, který hrál velmi dobře v zimní přípravě. Už byl v Londýně, bohužel na letišti ho obrátili zpátky do Ameriky kvůli jejich covidovým pravidlům. Tím pádem jsme o něj pro podzim asi přišli. Stejně mě mrzí, že nám Jihlava neprodloužila Radkovo hostování. To byl muž, na kterém jsme hru měli při jeho rychlosti a přímočarosti postavenou. Zůstat v juniorce, přestože je také ve třetí lize, je pro něho cesta zpět,“ lituje šéf vyškovské střídačky.

Celkově vydařená zimní příprava a evidentní posílení mužstva nabádá k názoru, že cíl Vyškova bude bojovat o metu nejvyšší. Trousil to nevyloučil. „Zahraniční majitel klubu se nebrání hrát hodně nahoře, po podzimu se rozhodneme, jaké jsou možnosti. Pokud by přišel ještě někdo zkušený do zálohy, pak to opravdu může být hodně dobré,“ naznačil ambice lodivod MFK.

MFK Vyškov 

Brankáři: Štěpán Spurný (1996), Tadeáš Sova (1997).
Obránci: Ladislav Hanuš (1994), Filip Smrčka (1999), Jan Krejčí (1990), David Němeček (1994), Jiří Oulehla (1997), Martin Sedlo (1995).
Záložníci: Michal Klesa (1983), Tomáš Langer (1994), Karel Jaroš (2000), David Moučka (1999), Dan Jambor (1999), Ondřej Vintr (1997), Umarr Abdallah Bangura (1997), Adam Dittmer (2002).
Útočníci: Pavel Simr (1983 ), Denis Nieslanik (1999), Seyi Olorunda John (2001).
Trenér: Jan Trousil, asistenti trenéra: Josef Mazura, Rostislav Horáček (trenér brankářů), vedoucí mužstva: Martin Neděla, předseda klubu: Jaroslav Schindler, jednatel klubu: Martin Chalupecký.
Přišli: David Moučka, Ondřej Vintr (oba hostování z FC Zbrojovka Brno), Adam Dittmer (hostování z 1. SK Prostějov), Pavel Simr (přestup z FC Velké Meziříčí), Martin Sedlo (hostování z FK Blansko), Denis Nieslanik (hostování z FK Třinec), Dan Jambor (přestup z FC Zbrojovka Brno).
Odešli: Radek Křivánek (konec hostování z FC Vysočina Jihlava), Michal Ordoš (přestup do Sokola Troskotovice), Viktor Korovikov (konec hostování z 1. SK Prostějov).