Od prvních minut bylo jasné, že podstatným faktorem zápasu bude i počasí. „Vedlo bylo obrovské, až mně bylo líto hráčů, že tam museli strávit těch devadesát minut,“ poznamenal trenér hostů Martin Onda. „Jsem spokojený s tím, jak se kluci v tom mimořádném horku ze sebe vydali. Prohrávali jsme 1:2 a hráči ukázali morál a výsledek otočili. Bylo vidět, že chtějí to páté místo, které nám zaručovalo jedině vítězství,“ chválil domácí kouč Jan Trousil.

Jeho tým rozehrál zápas nátlakovou hrou. Z převahy si vytvářel šance, ale ku své smůle proměnil jen jedinou Lukášem Lahodným. Michal Jeřábek nastřelil tyčku, Marek Vintr v samostatném náběhu na brankáře Jana Horáčka nevyzrál, šanci zahodil Marek Matocha a další Lahodného gólovku pět vychytal Horáček. „Pětapadesát minut jsme byli jasně lepším týmem. Dopředu jsme hráli opravdu dobře. Bohužel jsme nepřidali druhý gól, ale naopak, dva jsme po vysokých nákopech, které naši stopeři naprosto nezvládli, dostali. Okamžité jsme sáhli ke změně v sestavě i rozestavení. Na hřiště přišli Ayissi a Jaroš. Myslím si, že jsme vyhráli, protože pořád a trpělivě jsme chtěli hrát po zemi. Proto jsme se dostávali do šancí, a taky si myslím, že jsme po tom vítězství byli hladovější,“ cenil si vyškovský lodivod.

Hosté byli nebezpeční při zmíněných nákopech, ale uměli i zakládat rychlé brejky. „Bylo to klasické utkání závěru soutěže, kdy už téměř o nic nejde, když samozřejmě pominu ty vlastní body do tabulky. Navíc tu bylo to obrovské vedro. Ale divákům se určitě mohlo líbit. Byl to takový bezstarostný fotbal, nesvázaný taktikou, obě mužstva měla šance. My jsme se minulý týden zachránili, takže ve Vyškově nastoupili jen stoprocentně zdraví hráči, kteří toho ale v sezoně moc neodehráli. Na lavce jsme měli dorostence. Takže výsledek bereme pozitivně. Vyškov má silný tým a dali jsme tu dvě branky. Možná se to mohlo rozhodnout už dřív, ale laxností domácích v koncovce jsme taky byli stále ve hře a určitě jsme mohli uhrát i lepší výsledek,“ shrnul zápas Onda.

Trousilovi opět vyšlo střídání. Vítězný gól dal Vintr po akci dorostence Karla Jaroše. „Kája tam udělal pěknou akci a Vintrovi to naservírovat tak, jak to on potřebuje. Marek pak potvrdil, že má fazonu a z hranice velkého vápna vymetl šibenici. A pak ještě trefil břevno. Moc mě těší, že jsme na to páté místo dosáhli. Je to nejlepší výsledek Vyškova v MSFL a potvrzuje, že chceme hrát navrchu. A to určitě budeme chtít i v příští sezoně,“ zdůraznil Trousil.

MFK Vyškov – ČSK Uherský Brod 3:2

Poločas: 1:0. Branky: 20. Lahodný, 76. a 86. Vintr – 57. Josefík, 61. Ťok. Rozhodčí: Machač – Zaoral, Drozdy. DFA: Kundelius. ŽK: Lahodný (Vyš.). Diváků: 141.

Vyškov: Juran - Malár, Krejčí, Novotný – Jeřábek – Hirsch, Lahodný, Langer, Sečkář (81. Jaroš) – Vintr, Matocha (67. Ayissi). Trenér: Jan Trousil.

Uh. Brod: Horáček – Pochylý, Vrága, Marek David, Nevařil – Ťok, Josefík (90. Valenta), Hradil – Dolina (80. Pavelka), Jaroněk (73. Richard David), Mančík. Trenér: Martin Onda.