Byla podobná jako předchozí dvě. Vyškovští měli hodně šancí, ale v koncovce jim chyběl důraz a přesnost. Tentokrát se přidala i „smůla“. V závěru zápasu jim sudí zřejmě upřeli pokutový kop po ruce jednoho z obránců ve vlastním pokutovém území a pak ještě pro údajný ofsajd neuznali Janu Krejčímu regulérní gól.

„Jejich obránce hrál balon rukou, když špatně odhadl směr letu míče. Nevím, proč se nepískala penalta. Na videu jsme taky jasně viděli, že žádný ofsajd nebyl, protože vzadu na pravé straně zůstal jejich hráč. Hlavní rozhodčí nejprve gól uznal, ale na pokyn pomezního zase odvolal. Byl to stejný pomezní, který musel tu domácí ruku jasně vidět…,“ nechtěl kritické okamžiky zápasu moc pitvat trenér MFK Jan Trousil.

Samotné utkání začalo zostra. Trávník rozmočil déšť a než se hosté stihli terénu přizpůsobit, prohrávali 0:1. Stopeři špatně vyhodnotili odraz kluzkého míče, ten proletěl za ně, kam naběhl domácí Vilem Gettler a s tečí Ladislava Hanuše dostal balon za záda brankáře Štěpána Spurného. Za pár minut už ale bylo vyrovnáno, když hlavou skóroval Krejčí. „Bylo to po nacvičeném signálu, hned z první standardky. Bohužel pak jsme měli dost dalších takových situací a měli jsme jich využít víc. Jenže jsme je tentokrát už i rozehrávali špatně,“ litoval Trousil.

Po vyrovnávacím gólu hosté převzali režii zápasu. Před brankou Zlína to několikrát vřelo, bohužel otočit skóre se Vyškovanům z řady šancí nepodařilo. Druhá polovina zápasu už byla vyrovnanější. Domácí si lépe hlídali křídelní prostory, kudy se v první části Vyškov dostával před jejich branku. Už ve 47. minutě dokonce mohli opět získat vedení, ale v čisté šanci jejich útočník pálil zbrkle nad branku. Naopak hostům mohl zařídit tři body v poslední minutě Michael Sečkář, ale pálil do stejných míst jak domácí hráč.

„Po chybě gólmana se k němu na penaltě dostal balon, stačilo jej placírkou uklidit do prázdné brány. Jenže on nártem přestřelil. V prvním poločase jsme měli dobrý pohyb a dobře jsme pracovali s míčem. A byli jsme nebezpeční vpředu. Bohužel jsme to nepřetavili ve druhý gól, který by nás trošku uklidnil a dostal do pohody. Takhle to pořád bylo o tom, že Zlín byl furt ve hře. Pořád nám chybí důraz v pokutovém území, kde se zápasy rozhodují. My se tam sice dostaneme, ale dnes kromě Křivánka tam nefungujeme správně. Jdeme tam tak, aby nás to nebolelo,“ upozornil trenér Vyškova.

Zmíněného útočníka Radka Křivánka v týdnu uvolnila do Vyškova Vysočina Jihlava. V prvních čtyřech zápasech druhé ligy nastoupil třikrát na kratší časové úseky. Trousil očekává, že v týdnu doplní útok o další dva hráče. „Máme je rozjednané a doufám, že alespoň jeden přijde, protože to jsou klasičtí hroťáci,“ sdělil Trousil.

„Remíza je asi zasloužená, každý z týmů měl chvilku navrch. Já jsem rád, že máme alespoň bod, který snad bude tím zlomovým. Věřím, že nyní půjdeme konečně nahoru. Bohužel znovu jsme dostali gól ze standardní situace, i když to na tréninku nacvičujeme. I ve druhé půli se hra přelévala z jedné strany na druhou. Bylo hodně nákopů, osobních soubojů. Chvilku jsme měli navrch my, pak zase soupeř,“ hodnotil zápas trenér zlínské rezervy Jan jelínek.

FC Fastav Zlín – MFK Vyškov 1:1
Poločas: 1:1. Branky: 4. Gettler – 10. Krejčí. Rozhodčí: Vojáček – Vejtasa, Slabý. ŽK: Váňa, Košák, Tkadlec, Šiška – Krejčí, Sečkář. Diváků: 120.
Zlín B: Šiška - Červenka (81. Gerža), Cedidla, Štěpánek, Košák, Tkadlec, Pafka (68. Hrdlička), Váňa (74. Strachoň), Gettler (86. Kaláb), Mlýnek (86. Němeček), Kolář. Trenér: Jan Jelínek.
Vyškov: Spurný – Smrčka, Krejčí, Hanuš, Sečkář – Němeček, Langer, Lahodný, Smékal (80. Matocha), Jaroš (61. Zbořil) - Křivánek. Trenér: Jan Trousil.