Poprvé po příchodu do Zbrojovky se trefil záložník Adam Fousek, který otevřel skóre ve čtrnácté minutě. Do přestávky se dvakrát prosadil Lukáš Magera a ve druhém poločase se na kanonádě nejvýrazněji podílel autor hattricku Šimon Šumbera. Dva góly vsítil Martin Zikl a jeden Jakub Šural.

Brněnský kouč Pavel Šustr teď už spřádá plány, jakou sestavu vyšle k úvodnímu druholigovému duelu. „Tři, čtyři otazníky máme, ale je před námi celý týden. Uvidíme, jak budou kluci vypadat, a pak se rozhodneme. Potěšující je, že otazníky nejsou následkem toho, že by se hráčům nedařilo, ale spíše je to tím, že na jednom postu hrají kvalitně dva hráči. Dá se říci, že to jsou příjemnější starosti,“ uvedl na klubovém webu Šustr.

Zbrojovka Brno – Vyškov 9:1 (3:1)

Branky: 61., 81. a 86. (pen.) Šumbera, 18. a 27. (pen.) Magera, 65. a 74. Zikl, 14. Fousek, 65. Šural - 45. Klesa.

Zbrojovka Brno: Floder (46. Halouska) - Sukup (71. Kotula), Šural (71. Černín), Kryštůfek (46. Pavlík), Eismann (71. Moučka) - Bartolomeu (46. Šumbera), Mach (61. Sedlák), Bariš (71. Kříž), Fousek (61. Vintr) - Růsek (61. Zikl), Magera (46. Přichystal).

Vyškov: Spurný - Němeček, Rus, Chabvěček, Oulehla - Langer, Lahodný - Sečkář, Smékal, Klesa - Merdita. Střídali Gröger, Jaroš, Kříž, Novotný, Sutovik a Krejčí.

Ilustrační foto.
Daň za úspěch. Vyškovský klub řeší exodus fotbalistů do vyšších soutěží