V pětadvacátém kole se Vyškovští opět dotáhli na vedoucí Duklu Praha na jeden bod a je nasnadě, že do hlavního města pojedou tento »trhák« potvrdit. A také úspěšnou minisérii. Po porážce na Spartě, mimochodem na hřišti Viktorky, v prvním dubnovou sobotu táhnou svěřenci trenéra Jana Kameníka šňůru tří vítězství a jedné remízy. A konečně se jim snad rozstřílel lotyšský kanonýr Raimonds Krollis, střelec poloviny ze šesti gólů v těchto zápasech. V kabině podle něho panuje pohoda.

„Cítím, že tým je teď pospolitý a vnímám emoce, které uvnitř sebe má. Každým duelem se zlepšujeme. Víme, že pokud chceme být první, musíme už všechno vyhrát,“ naznačil Lotyš vyškovské záměry už bezprostředně po Varnsdorfu.

II. liga-F:NL
FK Viktoria Žižkov – MFK Vyškov
Neděle 5. května, 10.15 hodin, stadion Seifertova ul., Praha 3.
Tabulka:
2. Vyškov  25  13  7   5  42:29  46
13. Žižkov 25   8   5 12  36:45  29
Na podzim: Vyškov – Žižkov 2:0 (0:0), 74. Musa, 90+2. Diallo.

Na Žižkově ho a spoluhráče ovšem bude určitě čekat těžká partie. Viktoriáni v žádném případě nechtějí opakovat houpačku z minulých sezon, kdy po postupu šli hned dolů. A český druholigový nováček se po nedělní porážce se Spartou B (0:2) těmto nebezpečným vodám dost přiblížil. Na třináctém místě jej od sestupové patnácté, na které je Prostějov, dělí pouze dva body. Takže domácí jednoznačně půjdou za vítězstvím.

Bilance Viktorky na jejím trávníku sice není nijak alarmující – pět vítězství, tři remízy a čtyři porážky, nicméně na jaře doma neprohrála. S Opavou a Olomoucí B remízy (1:1 a 2:2) a poslední dva vyhrané zápasy (Kroměříž 3:2 a Chrudim 3:1). Bíločervení k nim budou chtít v neděli přidat i třetí korálek, který by je výrazně přiblížil k záchraně. Tým nemá vyloženého snajpra, nejlepším střelcem je se šesti góly Václav Prošek, pětkrát se trefil David Sixta a čtyři góly má na kontě Ekvádorec Augusto Alexi Quintero Batioja.

Z kádru Kameníkova týmu bude chybět s Varnsdorfem vyloučený David Krška, který dostal stop na dva zápasy. Jinak by kouč měl mít k dispozici kompletní kádr. Sestava se sice nějak ustaluje, ale vyškovský lodivod před už minulým anglickým týdnem upozornil, že zátěž chce rozložit na více hráčů.

Ve středu se pak MFK utká doma s Jihlavou a v neděli pojede do Opavy. A jaký program čeká v následujících dnech jeho největšího konkurenta Duklu Praha? Zítra hostí doma sedmou Vlašim, ve středu se vydá do Chrudimi (5. místo) a příští sobotu přijede na Julisku zachraňující se Prostějov.