Co všechno tedy je na straně Vyškovanů. Ti se dlouhodobě pohybují na samotné špici druhé ligy, proto rozdíl v postavení v tabulce a bodový odstup. Pak momentální forma obou týmů. Jihlava sice zahájila druhou ligu s velkým ambicemi, nebo možná přáními. Po pátém kole dokonce před Vyškovem soutěž lepším skóre vedla (čtyři vítězství jedna remíza), ale aktuálně bojuje o záchranu. A do třetice je to i její jarní bilance na hřištích soupeřů, odkud z pěti utkání nepřivezla ani bod. Dokonce je v samostatné tabulce venkovních utkání s osmi body nejhorší.

II. liga-F:NL
MFK Vyškov – FC Vysočina Jihlava
Středa 8. května, 17.00 hodin, stadion v Drnovicích.
Tabulka:
2. Vyškov   26  13  7  6   44:32  46
13. Jihlava  26   8  7 11  38:39  31
Na podzim: Jihlava – Vyškov 0:1 (0:0), 75. Metsoko.

Víceméně jen pomocným vodítkem tipérům může být dlouhodobě aktivní bilance Vyškova ve vzájemných utkáních. Za jeho účinkování ve druhé lize s Jihlavou prohrál jen jednou, hned to první klání na Vysočině (0:1). Další čtyři duely Vyškované vyhráli, poslední na podzim v Jihlavě gólem Metsoka 1:0. Před rokem na jaře si doma díky otočce z 0:1 na 2:1 definitivně zajistili účast v baráži o první ligu.

Trenér MFK Jan Kameník však správně upozorňuje, že předem nic jisté není.

„O Jihlavě samozřejmě nějaké informace máme. Tým je delší dobu spolu, je sehraný, jsou tam mladší hráči, běhaví a dobří na balónu a se silným útočníkem nahoře. A také řadou individualit. Takže nás nečeká nic jednoduchého,“ zdůraznil vyškovský lodivod, který se bude muset obejít bez svého současného nejlepšího střelce Raimondse Krollise, který byl minule na Žižkově vyloučený.

Pokud je tedy jeho tým favoritem, tak je třeba také připomenout, že mužstva hrající o záchranu dokáží překvapit, bojovat jako o život. Takové varování nepřímo zní i z tábora Vysočiny.

„Vyškov bojuje o postup, svým způsobem tedy nebudeme mít co ztratit. Druhá liga je enormně vyrovnaná, každý opravdu může porazit každého. Do středečního duelu půjdeme jako do každého jiného s cílem získat tři body,“ ujistil na internetových stránkách klubu útočník Tomáš Franěk, autor jedné ze tří branek Jihlavy v posledním utkání s Varnsdorfem (3:3).

V tomto zápase skóroval i nejlepší střelec mužstva, sedmigólový Justin James Araujo Wilson. Sedmkrát se v jihlavském dresu na podzim trefil i Lukáš Fila, ale ten zamířil do Mladé Boleslavi. Takže druhým kanonýrem mužstva je Filip Vedral s pěti a třetím právě Franěk se čtyřmi góly.

Po středě bude FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA pokračovat o víkendu už 27. kolem. Vyškovští pojedou v neděli do Opavy.