Brněnský klub vyběhl poprvé pod vedením nového trenéra Jaroslava Hynka na trávník v pondělí odpoledne.

A při úvodním tréninku se hned představily nové posily. Jednou z nich je Štěpánek, který přichází z Vyškova, kde nosil kapitánskou pásku. S účasníkem baráže o postup do nejvyšší soutěže se stoper loučí po třech letech.

Kádr Zbrojovky doplnil i Matekovič, který v minulé sezoně v dresu Jarunu v pětadvaceti duelech nasázel tři branky. Mladý forvard si v minulosti prošel i mládežnickými výběry záhřebského Dinama.

Další potvrzenou posilou brněnského celku je slovenský pravý obránce Mičuda. Na jih Moravy se dvacetiletý fotbalista přesunul z Trenčína, s sebou si přivezl i zkušenosti z nejvyšší slovenské soutěže, do které naskočil sedmnáctkrát.

Novicem je i Mucha. Dvaatřicetiletý brankář přichází do Brna z Teplic, jaro však strávil na hostování v Prostějově, kde vychytal tři čistá konta.

Zatím poslední potvrzenou posilou je zkušený střední záložník Jakub Janetzký ze Zlína, který před jarním sestupem moravského celku odehrál v první lize 172 zápasů, v nichž patnáctkrát skóroval.

Dalších změn se dočkal i realizační tým, který povede nový kouč Hynek. V roli asistenta jej doplnil Richard Polák, navážou tak na spolupráci z Dukly a Žiliny. Polák, který v hráčské kariéře nosil i dres Sparty, trénoval také v Podbrezové.

Jihomoravský celek hodlá vylepšit devátou pozici tabulky druhé ligy z uplynulého ročníku. První přípravný duel sehrají Brňané v sobotu od půl jedenácté dopoledne v Pohořelicích, kde si zahrají proti tamějšímu týmu nastupujícímu v krajském přeboru.

Ve čtvrtek se Brňané při losovacím aktivu dozví, proti komu o víkendu 20. a 21. července zahájí novou sezonu.