„Nebudu hodnotit výsledek. Ten samozřejmě kazí dojem ze zápasu, ale vůbec mně o něj nejde. Zápas jsme si vyhodnotili jako jeden z herně nejlepších v celé sezoně,“ konstatoval po utkání trenér Vyškovanů Jan Trousil.

Úvodní minuty naladily diváky na střelecké hody. Už při prvním útoku Dukly při centru zleva předskočil Jan Pázler domácího brankáře Antonína Kinského a míč z jeho hlavy orazítkoval tyčku. Domácí odpověděli ještě svižněji. Ve třetí minutě hned třikrát. Nejprve obránce Pavol Ilko v gólové šanci přestřelil branku, pak Ondřej Vintr trefil z pravé strany přední tyčku a odražený balón poslal zleva pravačkou do břevna Michal Klesa.

II. liga – F:NL
30. kolo:
MFK Vyškov
– FC Dukla Praha 1:1
Poločas: 0:0. Branky: 57. Kanakimana – 85 Kozel. Rozhodčí: Kotala – Dresler, Mikeska. ŽK: Štěpánek, Ilko, Vintr, Srubek – Kozel, Breda. Diváků: 448.
Vyškov: Kinský – Ilko, Harušťák, Srubek, Němeček (73. Oulehla) – Štěpánek (73. Matys) – Klesa (82. Macej), Ackroyd (68. Jambor), Moučka, Kanakimana (68. Lacík) – O. Vintr. Trenér: Jan Trousil.
Dukla: Štefan – Matoušek, Peterka, Konan (58. Kovernikov), Cienciala – Šebrle, Seung Kim (69. Breda), Barac, Kozel, Buchvaldek (82. Hrubeš) – Pázler (58. Červenka). Trenér: Bohuslav Pilný.

Gólových šancí pak sice ubylo, ale vzruchu na trávníku i před brankami bylo pořád dost. Oba týmy se tlačily do útoku. U hostů se činil zejména Seung Kim, který dvakrát pálil těsně mimo. Několik dobře rozehraných akcí s míči za obranu nebo průnikovými přihrávkami na obou stranách hráči nedotáhli nebo je zastavily milimetrové ofsajdy. V době, kdy už rozhodčí signalizovali prodloužení první půle, vypálil ze třiceti metrů Arnaud Konan a Kinský musel vytáhnout jeden z parádních zákroků, aby nenápadnou a o to více nebezpečnou ránu vytáhl nad břevno.

Obě mužstva si snahu o útočný fotbal přenesla i do druhé půle. A bylo se na co dívat. Hosté rychle zahrávali rohový kop, domácí zahrozili hlavičkou Bienvenuue Kanakimany. Ten pak v 57. minutě dostal přihrávku, jakou potřebuje. Kolmici do běhu. Rychlým odpichem se odpoutal od obránce a nekompromisně křížem prostřelil Jakuba Štefana. Domácí po vstřelené brance ještě ožili. Pojistku na jejich vítězství mohl dát v 71. minutě Klesa, ale z otočky zblízka už podruhé v utkání trefil břevno.

Paní Štěstěna jako by Vyškovanům výhru nepřála. Po rychlém brejku hostů se vpravo uvolnil Marek Červenka a David Kozel z běhu zblízka tečoval míč do sítě. Hned po vyrovnaní trefil David Moučka tyčku a v devadesáté minutě ještě střídající František Matys hlavou spojnici tyče a břevna.

Podle průběhu hry by remíza mohla kvalitě týmů odpovídat, ale na nastřelené tyče a břevna Vyškov vyhrál 5:1…

„Odjíždíme s bodem, který možná svým způsobem ani není zasloužený, protože domácí měli šance. Ale ani my jsme se neprezentovali nějakým ustrašeným výkonem. Prostě byl to otevřený fotbal a jsem rád, že jsme to po tom gólu nezabalili a vyrovnali. To, že jsme měli štěstí, to k fotbalu prostě někdy patří,“ kvitoval spokojený kouč Dukly Bohuslav Pilný.