Sobotní dopolední zápas rozehraje druhou polovinu druhé ligy, přičemž ta první byla pro Vyškov velice vydařená a zakončil ji sérií pěti zápasů bez porážky. Trenér Jan Trousil ale dobře ví, že poslední kroky bývají ošidné a postavení soupeřů v tabulce není při její vyrovnanosti podstatné.

II. liga - F:NL
MFK Vyškov – Sparta Praha B
16. kolo, sobota 12. listopadu, 10.15 hodin, stadion v Drnovicích.
Tabulka:
3. Vyškov     15 7 5 3 26:16 26
14. Sparta B 15 5 2 8 14:21 17
Poslední vzájemný zápas: Sparta B - Vyškov 1:1 (1:0), 43. Schánělec - 75. O. Vintr.

„Výsledkově a umístěním na tom sice nejsou moc dobře, ale herně to bude určitě těžký soupeř. Viděl jsem jejich poslední dva zápasy. Na Dukle byli doplněni hráči z áčka a vyhráli 2:1, když dali dva góly ke konci Panák a Juliš. Doma s Příbrami je hosté trestali z brejkových situací. Takže nějaký návod do hry máme a uděláme všechno proto, abychom konečně už některé z těch béček porazili,“ sdělil kouč Vyškovanů.

S rezervami prvoligových klubů jeho svěřenci hráli jen venku a přivezli jen dva body. Za remízu na Spartě 1:1 a v Olomouci 2:2, na Slavii podlehli 1:3. Do první z domácích odvet bude Trousil postrádat jen Davida Kršku, který má dlouhodobé potíže se svalovým zraněním, a otazník visí i nad startem Sampsona Dweha, který má problém s kolenem. Nicméně je jasné, že trenér může zvolit úspěšné složení z posledních kol. V jaké sestavě se představí Pražané, je těžko odhadovat. Zřejmě zase přijdou „injekce“ z áčka, ale to v sobotu odpoledne hraje s Českými Budějovicemi takže, je otázkou koho béčku vedení prvního týmu uvolní.

„V mužstvu i klubu panuje pohoda a samozřejmě chceme udělat všechno pro to, abychom po podzimu zůstali na barážových příčkách, potvrdili výhru z Jihlavy a udrželi sérii bez porážky,“ zdůraznil Trousil a bylo znát, že remíza by mu tentokrát nestačila.