Klub, který avizoval snahu o okamžitý návrat do nejvyšší soutěže, určitě nepředpokládal, že se po polovině podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY bude skromně krčit na dvanácté příčce.

„Teď se dostali o bod před nás. Doma mají ze čtyř zápasů jen dvě remízy, takže je jasné, že před svými fanoušky budou moc chtít konečně urvat vítězství. Myslím si, že výhrou na Dukle si dodali hodně sebevědomí,“ upozornil trenér MFK Jan Trousil na špatnou bilanci exprvoligového týmu na vlastním trávníku.

II. liga - F:NL
9. kolo:
1. FK Příbram - MFK Vyškov
Sobota 25. září, 16.30 hodin, stadion Na Litavce.
Tabulka:
12. Příbram 8 2 2 4 10:14 8
13. Vyškov 8 2 1 5 13:11 7
Poslední zápasy:
Dukla Praha - Příbram 2:3 (1:2)
Vyškov - Sparta Praha 2:3 (1:1)

Kádr Příbrami se po sestupu z I. ligy trochu změnil, nicméně zůstává velmi kvalitní. V zápase s Vyškovem se do sestavy asi vrátí Kamerunec Oliviera Kingue, se kterým se klubu konečně podařilo prodloužit smlouvu. Vysoký obránce vyztuží zadní řady a může nastoupit i na postu stopera. Trousil ale upozorňuje, že síla zelených je především směrem dopředu.

„Viděli jsme je v posledních zápasech na Dukle a s Plzní. Hráli velmi dobře. Třeba na Dukle to bylo výborné z obou dvou stran. Příbram mě překvapila, jak dobře hrála kombinačně a v rychlosti. Pomohlo jim, že se po žlutých kartách vrátil Tomáš Pilík. Jestliže ho necháme s Filipem Zorvanem a Adamem Petrákem hrát, tak budeme mít velké problémy. Ten střed zálohy mají opravdu výborný a hodně ofenzivní. Na hrotu jsou vysoký René Dědič nebo zkušený Radek Voltr. Ta kvalita dopředu je velká. Na tohle se musíme připravit a doufám, že budeme kousat tak, jako jsme zatím ve všech zápasech byli rovnocenným soupeřem. Takže věřím, že jsme schopní tam něco uhrát,“ zdůraznil kouč Vyškova.

Ten v Příbrami bude postrádat Ondřeje Vintra, který v utkání se Spartou B viděl čtvrtou žlutou kartu. Naopak po dvouzápasovém stop za vyloučení s Prostějovem se do sestavy může vrátit záložník David Krška. K utkání odjedou i záložník Lukáš Lahodný a útočník Martin Macej, kteří byli po dlouhodobých léčeních na lavičce už v sobotu se Spartou B. Trousil ale nepředpokládá, že se dostanou do základní sestavy.

„Návrat Kršky je pro nás moc dobře, protože ve středu zálohy jsou pořád potíže. Tomáš Cabadaj má stále problémy s nohou, a proto taky v posledních dvou zápasech musel střídat. Lahodný už tři týdny trénuje, ale pořád mu něco chybí. Potřebuje ještě potrénovat, ale ve stavu, aby vydržel šedesát minut už je. Macej u nás odtrénoval jen prvních čtrnáct dnů a od té doby byl mimo. A když mohl začít, tak onemocněl. Teď je s námi na tréninku všehovšudy čtyři dny, takže je na tom kondičně špatně. Pojedou s námi oba dva, ale tu varianta, že by nastoupili, ještě v hlavě nemám,“ poznamenal k sestavě Trousil.