Klesa je také jediným hráčem, který nebude provizornímu kouči proti s mladým slávistům k dispozici.

II. liga-F:NL
MFK Vyškov
– SK Slavia Praha B

24. kolo, sobota 22. dubna, 10.15 hodin, stadion v Drnovicích.
Tabulka:
5. Vyškov 23 10 7 6 33:23 37
16. Slavia B 22 5 6 11 28:42 21
Na podzim: Slavia B – Vyškov 3:1 (1:1), 36. Jurásek, 50. vlastní Oulehla, 90. Pudil - 33. Alegue.

„Je dohodnuté, že povedu jen tento jeden zápas, a je taky jasné, že za dva dny se v mužstvu mnoho změnit nedá. U určitě navážeme na práci Honzy Trousila, na to, jak to mužstvo tady nastavil. Samozřejmě v tuto chvíli je nejdůležitější komunikace s hráči, aby změnu nastavili v hlavách,“ stručně komentoval svůj aktuální úkol Horáček, který má nejvyšší trenérskou licenci A. Ve Vyškově pracuje šest jet a má dlouholeté zkušenosti z první ligy, coby asistent trenérů prvoligových klubů Drnovic a Zbrojovky Brno. Samostatně vedl například třetiligový Zeman Brno.

Trenér Jan Trousil.
Trousil skončil na vyškovské lavičce, vedení ho odvolalo. Odchází i Mazura

Vedení klubu potvrdilo, že na příchodu nového trenéra intenzivně pracuje. Pro Horáčkovo jednozápasové angažmá je Slavia B možná nejnepříjemnější soupeř. Už Trousil zdůrazňoval, že kluby hrající o záchranu maximálně bojují a hráči že budou v té snaze, emocích a argesivitě hodně nepříjemní. Klub jako Slavia se rozhodně nesmíří s tím, že by jeho béčko mělo sestoupit a dá se čekat, že přijede s posilami ze širšího kádru áčka. Ve vloženém kole ve středu Slavia B remizovala doma s Vlašimí 1:1, když v 86. minutě vyrovnával Martin Šubert. V základní sestavě nechybělo i několik hráčů A-týmu. Po zranění poprvé nastoupil Ewerton, v útoku ho doplňoval Stanislav Tecl a Petr Hronek a v obraně Jan Bořil.

Na posledním místě mají slávisté dva body ztrátu na patnáctý Prostějov a jen pět bodů na jedenáctou Opavu. Ovšem zápas v Příbrami (úterý 2. května) v dobru.