„Bylo to naprosto bez agresivity, hlavně v defenzívě při těch jejich nákopech. To jsme prostě nezvládli. Máme moc zraněných hráčů, ale i ti ze širšího kádru by měli být připravení odvést adekvátní druholigový výkon. Bohužel, tentokrát neodvedli,“ konstatoval vyškovský lodivod.

S „dírami“ v sestavě kouč Vyškova bojuje v podstatě od začátku soutěže. Trvalo několik kol než si „neplánovaná“ sestava, jak se říká, sedla. Mužstvo za to platilo daň ztrátami bodů po těsných porážkách. Teď je Trousil jakoby zase nad začátku.

„Z toho posledního zápasu v Jihlavě jsme nemohli využít čtyři hráče, kteří byli v základní sestavě. Oba dva krajní beky a Davida Jambora a Fofanu, který se zranil na předzápasovém tréninku. Do zápasu sice nakonec zasáhl, ale až v závěru za prakticky rozhodnutého stavu. Michal Klesa sice nastoupil, ale prakticky tři neděle netrénoval. Takže nějakou jinou možnost v postavení mužstva, než to které vyběhlo na hřiště, jsme prakticky neměli. O krajích sestavy snad ani nemusím mluvit. Po tom, co se zranil Fofana, musel Klesa hrát vzadu. Jinou možnost na beka jsme vlastně neměli, protože nemáme post za post. Moc to nešlo spravit ani střídáním. Vlastně jenom zkoušíme točit posty, jestli se na nové pozici někdo chytí,“ upozornil Trousil.

Připustil, že jinou představu měl i o složení útoku.

„Víme, že pro nás je situace ideálnější, když zápas na hrotu rozjíždí jiný útočník. Běhavý, který dokáže stopery soupeře dostat pod tlak, a pak přichází ta Pavlova role (Pavel Simr, který hrál od začátku, pozn. red.) na posledních třicet minut,“ vysvětlil proč obvyklý koncový žolík tentokrát hrál od začátku.

Přesto i ve slátané sestavě zřejmě druholigový nováček mohl proti tradiční druholigové baště uhrát lepší výsledek i nějaký ten bod. Jenže psychickou výhodu vstřelené branky už ve druhé minutě velice rychle ztratil. Ba naopak, rychlé vyrovnání rozbouralo veškerou taktiku, kterou si Trousil zřejmě představoval. A když se k tomu přidali hrubky v defenzívě, byla porážka 1:4 skoro logická.

„Bohužel nejsme v té sestavě, ve které jsme hráli od nějakého pátého šestého kola do dvanáctého třináctého, kdy to bylo velmi dobré. Teď jsou ty výpadky obrovské, zkoušíme najít složení. Ale, jak jsem řekl, moc toho vymyslet nejde. Ale stejně je pro zklamáním jakým způsobem jsme působili hlavně v defenzívě,“ posteskl si kouč MFK.

Jeho tým sehraje v sobotu poslední letošní mistrovský zápas v Líšni. V jaké sestavě, to Trousil zřejmě bude řešit až před odjezdem do Brna.