Třinecký trenér Martin Zbončák avizoval, že si v zápase s Vyškovem pro záchranu půjdou aktivním fotbalem. Naopak kouč hostů Jan trousil si už mohl dovolit dát šanci hráčům, kteří ji v průběhu sezony tolik nedostávali. Například v brance se objevil Kinského náhradník Štěpán Spurný.

II. liga – F:NL
29. kolo:
FK Třinec – MFK Vyškov 1:0
Poločas: 0:0. Branka: 47. Kania. Rozhodčí: Raplík – Dobrovolný, Dohnálek. ŽK: Machuča, Dedič - Moučka, Srubek. Diváků: 560.
Třinec: Hasalík – Bolf (31. Nešický), Szewieczek (68. Klusák), Bedecs, Hýbl (90. J. Javůrek) – Omasta, Machuča, Foltyn, Kania (90. Buneš) – Juřena (C) (68. Petráň), Dedič. Trenér: Martin Zbončák.
Vyškov: Spurný – Oulehla, Srubek, Matys, Harušťák (74. Štěpánek) – Moučka (58. Cabadaj) – Kanakimana, Sedlák (58. O. Vintr), Ackroyd, Lacík (74. Němeček) – Macej (80. Jaroš). Trenér: Jan Trousil.

Začátek zápasu Zbončákovým slovům nenasvědčoval. Domácí začali opatrně a více se na své útočné polovině pohybovali hosté. Ve vyrovnaném dalším průběhu první půle se ani na šance nedělo nic mimořádného. Trochu vážněji vypadal až náběh robustního Dediče v 17. minutě. Tělem si odstavil soupeře, ale střelu poslal do dalšího obránce.

Na druhé straně pálil po rohovém kopu nebezpečně Macej. Ten pak krátce na to prodloužil míč na rozběhnutého Ackroyda, jenže mladý Angličan z dobré pozice branku netrefil. Do třetice byl blízko vedoucí brance pět minut před koncem poločasu na zadní tyči hlavičkující Lacík, ale jeho „koníček“ brankáře Hasalíka nepřekvapil. Domácím nabídli největší šanci poločasu hosté sami, ale jejich chybu v rozehrávce ve 41. minutě Dědič nepotrestal.

Rozhodnutí přišlo krátce po výměně stran, když Kania potrestal jednu z mála chyb vyškovské defenzívy. Po dlouhém nakopávaném balónu se dostal k teči a pohotově střelou po zemi na vzdálenější tyč skóroval. Hosté mohli rychle vyrovnat. V 54. minutě ale domácí gólman Hasalík vytáhl zázračný zákrok a reflexivně rukou dorážku Maceje zneškodnil. Hra se pak dost podobala té z prvních pětačtyřiceti minut. Čisté gólové šance chyběly. Domácí náskok uklidnil a hlídali si pozice, hosté se snažili aktivní hrou vyrovnat. Záměr lépe vyšel Třineckým, kteří tak mohli slavit záchranu. A protože Ústí nad Labem prohrálo v Opavě, Třinec nakonec vítězství ani nepotřeboval.