Prvnímu jarnímu utkání v Kroměříži předcházel slavnostní ceremoniál. Šéfové Hanácké Slavie popřáli k významnému jubileu Zdeňku Janouškovi a Martinu Bsonkovi. Bývalý, hlavně mládežnický trenér a funkcionář oslavil osmdesáté narozeniny, současný prezident Kroměříže Bsonek pak má v březnu padesát let.

Volíme nejpopulárnějšího trenéra amatérské kopané v kraji.
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Domácí šli do zápasu proti lídovi soutěže bez zraněného kanonýra Silného a vykartovaného záložníka Cupáka. Ze zimních posil se v základní sestavě objevil Wala s Machalíkem.

Favorizovaný Vyškov měl od začátku herně navrch. Držel míč, slušně kombinoval, ale velké příležitosti v první půli neměl. Mafwenta pálil z dobré pozice vedle a po nakrátko rozehraném rohu a centru Schöna hlavičkoval nepokrytý Krollis nad.

Hanáci se v úvodní části nikam nehnali. Pozorně bránili, trpělivě čekali na svoji příležitost.

Sportovní manažer Hanácké Slavie Kroměříž Karel Heinz na tiskové konferenci.
Sportovní ředitel Hanácké Slavie Heinz o jaru, penězích, béčku i Uherském Brodě

První půle byla nervózní, přinesla souboje, rány i karty. Nepříjemný úder inkasoval hlavně domácí útočník Chwaszcz, kterému lékař musel zašít tržnou ránu na hlavě.

Těsně před přestávkou se strhla u vyškovské střídačky menší potyčka, Fulnek s Aberkanem z ní vyvázli jen se žlutými kartami.

O přestávce se obě mužstva zklidnila, začalo se víc hrát, byť i druhá půle byla rozkouskovaná fauly, střídáním.

Kroměříži skvěle vyšel nástup do druhé půle. Hosté ještě odvrátili roh Matouška, balon ale získal Kúdela a po centru kroměřížského kapitána se Hanáci radovali.

Divizní fotbalisté Holešova (v černém) zvítězili ve 13. kole divize E v derby na hřišti Skaštic 3:2.
Remízová generálka. Kouč Holešova je ale z přípravy v rozpacích. Proč?

Hostující gólman Stejskal vyboxoval míč pouze k Houserovi, který parádní ranou otevřel skóre.

Vyškov se ve zbytku bojovného utkání snažil o vyrovnání, téměř žádnou vyloženou šanci ale neměl.

Hosté sice byli aktivnější než soupeř, naráželi ale do kompaktní a téměř bezchybné kroměřížské obrany, která zvládla úvodní jarní těžkou šichtu, za záchranou vyrazila těsnou výhrou 1:0.

Nejblížeb vyrovnání byl v úvodu nastavení Krollis, po zaváhání brankáře Dostála hlavičkoval vedle.

Hosté na stadionu Jožky silného herně i výsledkově selhali, utkáním se protrápili.

Hanáci se pokusí na vydřený triumf i za týden v Jihlavě.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 17. kolo -
SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ – MFK VYŠKOV 1:0 (0:0)
Branka: 47. Houser. Rozhodčí: Opočenský – Váňa, Zoufalý (Kordula). Žluté karty: Fulnek, Kudela, Jeleček, Houser, M. Jaroň – Lahodný, Štěpánek, Mafwenta, Aberkane. Diváci: 1438.
Kroměříž: Dostál – Wala, Zavadil, T. Matoušek, Jeleček, Fulnek, Kudela (76. Vincour), Houser, Hrdlička (66. M. Jaroň), Machalík (90. Tiahlo), Fulnek (90. Kiška) – Chwaszcz. Trenér: Onda.
Vyškov: Stejskal – Němeček (84. Nghabo), Lahodný (60. Diallo), Sylla, Štěpánek, Aberkane – Fomba (60. Bayo), Delferriere (72. Krška), Mafwenta, Schön (72. A. Svoboda) – Krollis. Trenér: Kameník.