Ve druhé lize Vyškov vystřídá svého regionálního rivala Blansko, které v nováčkovské sezoně sestoupilo. „Tam to nebylo o hráčích a sportovním úseku, ale o rozporech ve vedení. Ve Vyškově jsme jednotní a všichni chceme hrát druhou ligu. Dali jsme si jednoznačná pravidla, v jakých cenových relacích se můžeme pohybovat, aby nedocházelo k tlakům. Hodláme se vyhnout nějakým přestřeleným smlouvám,“ přesvědčuje vyškovský kormidelník.

MFK Vyškov
Začátek přípravy: 16. června
Přípravné zápasy: proti Olomouci, Slovácku (F:L), Kroměříži, Uničovu, Rosicím (MSFL), jednomu soupeři z divize
Začátek sezony F:NL: 24. – 25. července

Ten má volnou ruku při sestavování kádru pro druhou ligu, do startu soutěže chybí ještě necelé dva měsíce. Nový ročník začíná 24. července. „Musím množství hráčů, které se nám hlásí, vyselektovat. Nechceme kvantitu, ale kvalitu. Potřebujeme hráče rovnou do základní sestavy a v následujících týdnech nás čeká množství jednání,“ zmiňuje Trousil.

Nejdřív potřebuje zjistit, kdo ze stávajících hráčů Vyškova se porve o místo. „Skok bude obrovský. Dosud jsme měli tři tréninky týdně plus jeden regenerační, teď přecházíme na model šesti tréninků. Každý si musí vyhodnotit, jestli to zvládne. O tom s hráči taky budeme jednat. Potřebujeme fungovat profesionálně,“ přesvědčuje bývalý prvoligový fotbalista.

Pokračovat hodlá třeba velezkušený kapitán Michal Klesa. Bývalý prvoligový záložník se chce v osmatřiceti letech ještě jednou podívat mezi profesionály.

„Potýkal se s covidem a potřebuje se dostat do kondice, aby mohl hrát. Jsme domluveni, že pokračuje a udělá vše pro to, aby nabral formu,“ přesvědčuje Trousil.

Hráči dostali dvoutýdenní volno, znovu se sejdou 16. června. To už by stávající kádr mělo rozšířit dalších osm posil. „Moje představa je taková, že se sejde v přípravě čtyřiadvacet hráčů, kteří zabojují o místo v týmu. Pak z nich vybereme vhodné hráče a vytvoříme kádr pro druhou ligu,“ nastiňuje vizi Trousil.

Nové posily se mu hlásí třeba z Blanska, které sestoupilo. Někteří hráči se s ním totiž nechtějí vracet do MSFL. „Jednáme s nimi. Otázka je, jaká bude jejich představa o penězích,“ podotýká Trousil.

V přípravě čeká na jeho svěřence šest duelů. Kromě zápasů s tradičními soupeři ze třetí ligy čeká Vyškov zajímavá konfrontace s prvoligovým Slováckem a Olomoucí. „K tomu si zahrajeme proti jednomu soupeři z divize,“ vypočítává Trousil.

Zástupci klubu už taky chystají svůj azyl v Drnovicích tak, aby splňoval licenční podmínky pro druhou ligu. „Je potřeba například nainstalovat odpovídající kamerový systém, zřídit místa pro novináře, zajistit vhodné místnosti pro policii a podobně,“ uvedl sekretář vyškovského klubu Martin Neubauer.