Na tom se shodli oba šéfové laviček, hráči i ochozy. A samozřejmě také, že to všechno hrálo ve prospěch domácích.

„Po vyrovnaném začátku nám samozřejmě Koudym neproměněná penalta hodně pomohla. Kdo ví, jak by se to vyvíjelo, kdyby ji dal. Takto nás to nechalo v relativním klidu. Ta červená karta hrála v náš prospěch už naprosto jednoznačně. Oni šli do deseti a hlavně tohle překlopilo zápas na naši stranu. A nepříjemné pro ně samozřejmě bylo, že se do poločasu neudrželi na té nule,“ shrnul domácí kouč Jan Trousil.

V celkovém hodnocení hledal srovnání s loňským zápasem na stejném trávníku, který Vyškov vyhrál 4:0, když od 31. minutě hrál oslabený o tehdy přísně vyloučeného Davida Kršku.

„My jsme ten zápas nakonec zvládli, takže teď jsme upozorňovali kluky, že i oni budou daleko víc zodpovědnější a že to budou chtít po tom našem vzoru zlomit. Proto jsme chtěli rychle přidat druhou branku, aby se to nekomplikovalo. Jsem rád, že se to podařilo a pak ještě přidat třetí. Takže zápas se uklidnil a i když oni zkorigovali, tak jsme rychle dokázali dát na 4:1. Prostějov ale musím pochválit za to, jakým způsobem hrál v těch deseti. Že to bylo nahoru, že nebetonovali a pořád byli nebezpeční. Měli taky jednu další velkou šanci,“ oceňoval trenér MFK přístup soupeře.

Jeho protějšek a spoluhráč ze Zbrojovky na lavičce hostů Pavel Šustr označil tři zlomové věci stejně, ale naprosto jinak viděl výkon svých svěřenců v oslabení.

„Jestliže chceme takové zápasy zvládat, musíme se vyvarovat takových chyb vzadu. Hlavně mě mrzí druhá půlka. To, že dostaneme strašně laciné góly. Hráče neomlouvá, že jsme byli v deseti. Mrzí mě, že nevyvinou větší úsilí, abychom to zlomili. Dostaneme góly do prázdné branky, jsem opravdu hodně rozzlobený. Upozorňovali jsme hráče, co se musí dělat když nás je o jednoho méně. Tedy uzavírat prostory, vyplňovat ta místa, kde by nás mohlo být o jednoho méně. Nechci být na hráče až moc přísný, ale nezdá se mně, že by to všichni až tak pochopili. Bohužel tím prostřídáním, se to nezměnilo. Dali jsme tam stopera a chceme zápas zlomit, ale najednou nám lítají balony do vápna a nejsme schopni to ubránit. To je prostě špatně,“ ulevil si bezprostředně po zápase někdejší zbrojovácký prvoligový útočník i obránce.

A k vyloučení Píchala jen dodal bez dalšího komentáře: „Pro mě hloupost hráče….“

Hlavní aktér prvního z uvedených a pro jeho tým pro tým smrtících okamžiků Jan Koudelka byl v hodnocení velmi věcný a sportovně sebekritický.

„Co s tím teď můžu dělat, prostě jsem to špatně kopl. Chtěl jsem to narvat nahoru a bohužel jsem to přestřelil. Na to není moc omluva. Možná by ten zápas vypadal jinak, kdybychom vedli 1:0. Takže to ovlivnilo zápas. Tohle beru na sebe, ale těch věcí, co rozhodly bylo víc. Kromě mojí neproměněné penalty, červená karta a gól ve 45. minutě. Pak je těžké proti takovém soupeři hrát v deseti… První poločas jsme neodehráli vůbec špatně, ale tyhle tři věci nás stály zápas,“ zdůraznil třicetiletý boskovický odchovanec i někdejší vyškovský hráč a jako český reprezentant mistr světa a Evropy v malém fotbale.