Tým z Vysočiny bojuje o záchranu a dalo se čekat, s jakým fotbalem do Drnovic přijede. Vyškované prakticky celých devadesát minut bušili do zaklíněných a určitě na dva západy zamčených jihlavských dveří, ale klíč nebo systém na jejich dobytí nenašli. Zápas tak rozhodla první šance, nebo spíše štěstí hostů, když fotbalista Trinidadu-Tobaga Justin Araujo-Wilson třetí dorážkou dostal míč ze skrumáže za záda domácího brankáře Jiřího Borka.

II. liga-F:NL
MFK Vyškov – FC Vysočina Jihlava 0:1
Poločas: 0:1. Branka: 15. Araujo-Wilson. Rozhodčí: Rouček – Váňa, Kotalík. ŽK: Vedral (Ji.). Diváků: 1052.
Vyškov: Borek – Aberkane, Štěpánek, Straalman, Lahodný – Schön (66. A. Svoboda), Ab. Sylla, Fomba, Mafwenta (76. Diallo), Němeček (66. Ilko) – Bayo (76. Delferriere). Trenér: Jan Kameník.
Jihlava: Soukup – Chytrý, Vedral, Piško, Farka – A. Pešek, Šancl (78. Selnar), Křehlík (78. T. Svoboda), Shudeiwa, T. Franěk (68. Ogiomade) – Araujo-Wilson (88. Sagna). Trenér: David Olulehla.

Je ale také pravda, že vyškovský styl dnes trochu vypadá jako příprava tutové šance. Zdlouhavým rozehráváním do šířky se tak ztrácí hodně času, a zkušená obrana se stačí připravit. Takže ani domácí toho v prvním poločase před brankou hostů nic moc nevyprodukovali. Gólovou šanci vlastně měli až čtyři minuty před přestávkou, kdy hlavičku Azize Baya jihlavský strážce branky Pavel Soukup zastavil jen reflexivním pohybem nohy. Kromě gólu hosté na domácí defenzívu za celý zápas vyzráli už jen jednou. Tři minuty po vedoucí brance šel Filip Šancl sám na Borka, ale se zakončením váhal tak dlouho, až mu brankář se stoperem Bartem Straalmanem stačili střelu zablokovat.

Ve druhém poločase zastavovali Vyškované všechny pokusy Vysočiny o brejky už za půlící čarou a jen výjimečně až před vlastním pokutovým územím. Do něj poslali hosté balón jen jednou z rohového kopu, a také směrem na domácí branku vyslali jen jednu neškodnou střelu. Domácí tlak byl půl hodiny drtivý a také už účinější. Jenže efekt zase nepřinesl. Z přehuštěného prostoru v jihlavském pokutovém se šlo prosadit jen velmi těžko a nebezpečné střely ze středních vzdáleností Soukup povyrážel. Tečku za porážkou tak udělala v nastaveném čase hlavička Straalmana po centru Lukáše Lahodného, kterou Soukup vytáhl dalším skvělým zákrokem ze šibenice nad břevno.