Oba tyto výběry sehrály dva důležité zápasy kvalifikací na mistrovství Evropy, bohužel oba se do finálové části neprobojovaly. Ve výrazně lepší náladě se ale mohl vrátit Kinský. Devatenáctka vyhrála ve Francii (1:0) i ve Švédsku (3:1). Nyní tedy vyškovský mladík odchytal obě utkání a spolu s předchozími zápasy ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE si zapsal sérii neprůstřelnosti 273 minut. Ve 41. minutě zápasu ji ukočil Švéd Swedberg.

Vyškovany nyní čeká velice důležité utkání s Viktorií Žižkov, tedy posledním týmem tabulky. Nutnost bodovat je evidentní. Kinský zřejmě bude stát ve vyškovské brance, a také na jeho výkonu bude hodně záležet.

II. liga – F:NL
21. kolo:
MFK Vyškov – Viktoria Žižkov
Sobota 2. dubna, 10.15 hodin, stadion v Drnovicích.
Tabulka:
9. Vyškov      19  7 3 9  33:29  24
16. V. Žižkov 19  2 5 12 15:31  11
Na podzim: V. Žižkov - Vyškov 1:4 (0:1), 59. Quintero - 41.Slaměna, 51. Kanakimana, 87. a 89. Simr.

„Ve Vyškově se cítím dobře. Nás nových přišlo víc a přijali nás tu výborně, hned jsme zapadli do skvělé party. Po třech zápasech máme čtyři body, to si myslím není úplně špatné, ale víme, že jsme měli i na víc. Nevím, možná nám chybělo i štěstí v koncovce. První vychytaná nula ve Vyškově samozřejmě těší a doufám, že jich bude víc. Varnsdorf kvalitu dopředu má a my jsme se připravovali hlavně na brejkové situace, z nichž je velice nebezpečný. Musím pochválil kluky, protože hráli skvěle a prakticky do ničeho jsme je nepustili. A na zápasy Drnovicích se moc těším. Je to velký rozdíl proti třetí lize, kam na nás moc lidí nechodí. Já si i díky tomu zápasy víc užívám. Když přijdou lidi, tak je ten fotbal prostě o něčem jiném. Určitě i oni nás motivují k lepším výkonům,“ s pozvánkou na Žižkov chválil Kinský drnovické ochozy.

Matysova dvacítka prohrála v Portugalsku 0:3 a doma porazila Polsko 2:0. V prvním utkání přišel na hřiště sedm minut před koncem. S Polskem až v poslední minutě.