„Je to soupeř, který má svoji kvalitu. Hraje nahoře ve druhé lize a hlavně to dokázal postupem v MOL CUPu přes těžkého prvoligového soupeře. Dokonce vyhrál na hřišti Slovácka (4:3, poz. red.). Takže je vidět také, že i pohár bere velmi vážně. Samozřejmě jsme si přáli, abychom hráli doma, ale los prostě musíme brát tak, jak přichází a budeme se snažit v tom zápase podat maximální výkon a postoupit,“ komentoval pohárový souboj kouč Vyškovanů.

MOL CUP - los osmifinále
Kolín/Bohemians 1905 – Sparta Praha, V. Žižkov/Sigma Olomouc – Mariánské Lázně/Plzeň, Velvary – Opava, Č. Budějovice/Chrudim – Jablonec, Dukla Praha – Vyškov, Liberec – Mladá Boleslav, Hradec Králové – Slavia Praha, B. Ostrava – Uničov/Zlín.
Oficiální termín je středa 1. listopadu.

Oficiálním termínem osmifinále MOL CUPu je středa 1. listopadu. O deset dnů později si MFK dá s Duklou odvetu. V Drnovicích se bude předehrávat 16. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. (na Dukle Vyškov vyhrál 4:2, poz. red.) Nějakou mimořádnou pointu v tomto rozlosovaní šéf vyškovské lavičky nevidí a bezprostředně po losu se nechtěl ani zamýšlet nad možným pohybem pohárového termínu.

„Možná nějaká malá návaznost na mistrovské utkání bude v tom, že po poháru o sobě budeme hodně vědět. Takže to pro nás bude na jedné straně výhoda a na druhé nevýhoda, protože soupeř si nás samozřejmě přečte také. Otázku termínu prvního listopadu teď neřeším. To bude až v rámci diskuse s vedením klubu a jak se náš sportovní management dohodne s Duklou. Pro nás platí jediné, tedy, abychom hráče dobře připravili na jakýkoliv termín,“ zdůraznil Kameník.

Tato filozofie samozřejmě platila i pro zítřejší souboj s Viktorií Žižkov o body do tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. I proto, že Pražané nejsou prakticky klasickým nováčkem druhé nejvyšší soutěže. Vrátili se do ní po roce, v němž hladce vyhráli B skupinu České ligy. Tedy s bilancí 22 vítězství, šest remíz a jen dvě porážky a v náskokem dvanácti bodů před Slovanem Velvary. V baráži o postup s vítězem skupiny A skupiny si Pražané nejprve přivezli remízu 0:0 z Domažlic. Na svém trávníku pak potvrdili roli favorita jasnou výhrou 4:0.

II. liga – F:NL
MFK Vyškov
– FK Viktoria Žižkov

12. kolo, sobota 7. října, 10.15 hodin, stadion v Drnovicích
Tabulka:
1. Vyškov  11  7  3  1  24:13  24
11. Žižkov 11  3  3  5  19:20  12
Poslední vzájemné zápasy - podzim 2021: V. Žižkov – Vyškov 1:4 (0:1), 59. Batioja - 41. Slaměna, 51. Kamakimana, 87. a 89. Simr.
Jaro 2022: Vyškov – V. Žižkov 2:1 (1:1), 18. Lacík, 86. vlastní (Soungole) - 33. Novák.

„Viktorka má v kádru řadu zkušených fotbalistů, kteří si delší dobu prošli druhou ligou a mají i prvoligové zkušenosti. Ať už je to Voltr nebo Batioja. Na křídlech mají rychlostní typy hráčů jako Prošek nebo Muleme. Takže tým umí být velice rychlý v protiútocích a dokáže dávat branky. Na druhou stranu mají pevnou defenzívu, vyztuženou například Treglerem, který taky má ligové zkušenosti. Takže nás určitě čeká těžký soupeř, který má svoji kvalitu a který po návratu velmi důstojně hraje druhou ligu,“ upozornil kouč MFK.

Staronový účastník II. ligy zahájil soutěž porážkami v Prostějově 1:2, a doma s Příbramí 2:3. Pprvní vítězství si pak připsal doma s Líšní 3:1. Aktuálně má za sebou sérii tří zápasů bez porážky. Naposledy doma se Spartou B 1:1, před tím v Chrudimi 2:2 a výhra doma nad Táborskem 4:1. Devatenáct nastřílených branek v jedenácti zápasech je slušným vysvědčením, ale vypadá to tak, že Viktorka vyloženého kanonýra nemá. Interní střelecké pořadí vedou Radek Voltr a Václav Prošek se třemi góly.

Sobotní zápas v Drnovicích bude mít výkop v tradičním čase 10.15 dopoledne. Po tomto kole následuje reprezentační přestávka. MFK bude hrát až v pátek 20. října v Jihlavě.