Výsledek převážil vyškovskou misku vah spokojenosti na kladnou stranu. Trenér Jan Kameník po utkání hlavně chválil, ale to, co v pořádku nebylo, přejít nemohl.

„Je potřeba, abychom lépe řešili standardní situace. Je to o nějaké individuální zodpovědnosti hráčů a v tomto případě o schopnosti ten balón dostat ven z vlastního velkého vápna. Dostali jsme tak druhý gól na 2:2 a zápas tak vlastně začal od začátku. Ve druhém poločase jsme si zase nepohlídali brejk protivníka a najednou jsme to byli my, kteří se musí snažit s tím utkáním něco udělat a dotahovat,“ upozornil kouč Vyškovanů.

Prostějovští hosté do zápasu nastupovali z pozice předposledního týmu tabulky, ale výkonem potvrdili, že se v těchto vodách nemusí topit dlouho.

„Hráli jsme proti soupeři, který na nás byl velmi dobře připravený. Řekl bych, že pro nás i dost málo čitelný, protože tam došlo ke změně v realizačním týmu. My jsme defacto nevěděli, na co se máme nachystat a bylo pro nás obtížné přečíst, jakým způsobem se soupeř bude prezentovat. Tyhle faktory možná nahrály, že v některých situacích jsme se nechovali tak, jak jsme se měli chovat. Na druhou stranu, a zopakuji to po několikáté, pokud bychom měli pomýšlet na ty nejvyšší příčky, tak prostě si tady tohle musíme pohlídat. V týmu na hřišti musí fungovat dobrá komunikace, abychom dokázali soupeře eliminovat a přehrát,“ upozornil Kameník.

V zápase se to jeho svěřencům podařilo a není podstatné, že definitivní obrat přišel až pár minut před koncem po brejku a perfektním zakončení Bienvenue Kanakimany. Jeho a také novou velkou akvizici zkušeného Šimona Faltu Kameník poslal na hřiště až ve druhém poločase za stavu 2:3. I oni byli důležitým faktorem závěrečného rozvratu prostějovské defenzívy.

„Beny přiletěl z reprezentačního srazu jejich národního týmu až v pátek nad ránem a prakticky vůbec nespal. Předzápasový trénink absolvoval asi jen deset minut a pak jsme ho nechali odpočinout, takže do zápasu taky nešel od začátku. Šimon Falta se k nám připojil na začátku týdne. Dlouho netrénoval s týmem, skoro tři měsíce, takže jsme v tomto směru zůstali tak trochu opatrní. Bavili jsme se s ním o tom a řekli jsme si, že vstoupí až do rozehraného utkání,“ vysvětlil jejich „použití“.

Výhrou se MFK vrátil do čela tabulky, ve kterém jej o už jen bod stíhá nejhlavnější favorit druhé ligy Zbrojovka Brno. Jihomoravští fanoušci se tak mohou těšit na sobotu, kdy se oba lídři tabulky utkají v Brně na Srbské (17.00). Vyškované tam mohou jet v pohodě a určitě v očekávané velké návštěvě o sobě dají vědět i jejich fanoušci. Koneckonců ani na ně Kameník v hodnocení nezapomněl.

„Opravdu hráčům patří poděkování. Všem. Teď je to tým, který si zatím výsledkem jde, i když se to nevyvíjí dobře. Tohle si musíme chránit a hlídat a k tomu dobře trénovat, abychom byli kvalitně nachystaní na dalšího soupeře. A možná pracovat ještě víc a poctivěji, abychom se odměnili fanouškům za tu obrovskou podporu, které se nám od nich dostává a které si velmi vážíme,“ ujistil šéf vyškovské lavičky, že více než patnáct stovek diváků jeho chlapcům pomáhalo a přispělo k obratu ve skóre.

Nepřímo to potvrdil i nový trenér Prostějova Pavel Zavadil, který z tohoto stadionu vykročil na dlouhou a úspěšnou profesionální kariéru.

„Já jsem samozřejmě moc dobře věděl kam jedu a fakt to tady na mě okamžitě fotbalově dýchlo. Ano i vzpomínky se vrátily, protože tady jsem začínal s velkým fotbalem. Ten stadion samozřejmě velmi dobře znám a moc jsem se na to těšil. Tady byla vždycky dobrá atmosféra a když byla ještě plná ta protější tribuna na sezení, tak to samozřejmě bylo ještě výraznější. Tento stadion si zaslouží, aby se tady hrála vysoká soutěž,“ sdělil borec z 499 prvoligovými starty.