Svěřence trenéra Jana Kameníka tedy čeká těžká zkouška, a to hned z několika důvodů. Chrudim je jejich prvním přemožitelem v tomto ročníku druhé ligy. Na podzim tam Vyškov prohrál 1:2 a byla to jeho první z pouze dvou podzimních porážek. A ještě varovnější je forma obou soupeřů. Zatímco vyškovský MFK se trápí a na jarní tříbodový zápis stále čeká, chrudimský si na jaře z pěti zápasů připsal deset bodů za tři vítězství a jednu remízu. Podlehl jen doma béčku pražské Sparty. V posledním kole vyhrál doma s Jihlavou 2:1 a týden před tím v Prostějově 4:2.

II. liga – F:NL:
MFK Vyškov – MFK Chrudim
Tabulka:
2. Vyškov   21  10  6  5  37:27  36
4. Chrudim 21   9  6  6  37:33  33
Na podzim: Chrudim – Vyškov 2:1 (0:1), 50. Huf, 54. Langhamer - 42. Kanakimana.

„Chrudim je soupeřem, jenž má momentálně dobrou sportovní formu. Prezentuje se velmi náročným fotbalem – obzvláště v přechodové fázi. Chrudimští jsou velmi rychlí, účelní a úderní. Vycházejí ze zabezpečené obrany, jsou kompaktní do defenzivy a dostali se teď do pohody. Jde o velmi kvalitního soupeře a čeká nás těžký souboj,” vidí přednosti protivníka trenér Kameník, který už po porážce na Spartě označil tento zápas za klíč k potvrzení nebo udržení aktuální pozice a klubových ambicí.

„Je potřeba se rychle zvednout a nastartovat se k možná klíčové bitvě jara, jež nás může vrátit do hry – a to je nadcházející souboj doma s Chrudimí,” zdůraznil tehdy vyškovský lodivod.

Ten určitě v utkání nemůže použít brankářskou jedničku Jana Stejskala, který pro zranění nedohrál zápas se Spartou. S dalšími posty by ale problém mít neměl.

„Honza Stejskal by měl být v dohledné době v pořádku. Vyšetření neprokázalo žádné závažnější zranění, ale v sobotu ještě k dispozici nebude. Kromě toho tam je ještě drobné zranění jednoho hráče, který nám z toho vypadává, ovšem zbytek kádru je do zápasu připraven,” potvrdil kouč Vyškovanů.