„Každopádně skupina Rainbow v klubu nekončí, dál tam bude probíhat spolupráce,“ řekl Deníku Rovnost jednatel MFK Vyškov Martin Chalupecký.

Dvě zimní posily – levý obránce Aziz Kayondo a křídelník Issa Fomba – už dorazily právě s posvěcením nových majitelů z klubu jejich portofila, lídra druhé nejvyšší španělské soutěže Leganés. „To ale neznamená, že všechny akvizice jako doposud budou z Afriky. Když se podíváte na soupisky jednotlivých klubů spadajících pod Blue Crow Sports Group, tak tam jsou fotbalisté různých národností. Agentura chce taky klást větší důraz na rozvoj mladých lokálních hráčů,“ pověděl Chalupecký.

Při pohledu na soupisku týmů spadajících pod americkou společnost je ale patrné, že kromě domácích fotbalistů tvoří většinu zahraničních hráčů právě zástupci z Afriky. Souvisí to s tím, že americká společnost úzce spolupracuje právě s agenturou Rainbow.

Fotbalisté MFK Vyškov.
Fotbalový Vyškov mění majitele. Kamerunce Pungonga střídá americká firma

Velké změny proto na jihu Moravu neočekávají. Ostatně zvyšovat se nebude třeba ani rozpočet klubu. „Pro nás se vůbec nic nemění. Tady ta společnost nás prakticky z půlky spoluvlastnila. Rozdíl je v tom, že poletíme na soustředění do Španělska a poznáme zástupce z klubu Leganés,“ poukázal Chalupecký na únorové soustředění jihomoravského klubu na předměstí hlavního španělského města Madridu v Leganés.

Stávající organizační struktura klubu by měla zůstat zachována, stěžejní postavou při jednání s americkou stranou zůstává Chalupecký. „Zatím není stanovený jeden šéf z americké strany, se zástupci většinového investora komunikuju přímo já,“ poznamenal Chalupecký.

V KP I. volejbalistů Vyškov překvapivě porazil Lok.-Ingstav Bro 3:0.
Volejbalové překvapení: Muži Vyškova zastavili rozjetou Lokomotivu

A co ve Vyškově od zimního transferu očekávají? „Zkušenost nového vlastníka z vedení týmů z různých části světa,“ pověděl Chalupecký na adresu společnosti, která sama sebe prezentuje jako orientovanou na analytiku a data, díky čemuž hodlá rozvíjet talenty.

V jednání jsou před startem jarní části sezony další posily, aby klub udržel pozice zajišťující postup do nejvyšší soutěže. „Další akvizice jsme konzultovali a makáme na tom,“ dodal jednatel Vyškova.

Jihomoravané si už ve středu zpestří přípravu na jarní část sezony soubojem s hegemonem slovenské nejvyšší soutěže Slovanem Bratislava. K mezistátnímu utkání dojde v pravé poledne v tréninkovém centru v Brněnských Ivanovicích.

Blue Crow Sports Group
rok založení: 2021
kluby:
Cancún FC (Mexiko – 2. nejvyšší mexická soutěž)
Dubaj Elite Falcon (Spojené Arabské Emiráty – 3. nejvyšší soutěž)
Leganés (Španělsko – 2. nejvyšší soutěž)
MFK Vyškov (Česká republika – 2. nejvyšší soutěž)