Vyškovští tam mohou nastoupit v pohodě, protože to podstatné, čeho chtěli dosáhnout, mají v kapse. Tedy účast v barážových bojích o postup do nejvyšší soutěže. Trenér Jan Kameník to potvrdil, ale zároveň upozornil, že v utkání nebude experimentovat, nebo něco zkoušet, což by se normálně nabízelo.

II. liga-F:NL
FK Příbram – MFK Vyškov
30. kolo, sobota 25. května, 17.00 hodin, stadion Na Litavce.
Tabulka:
3. Vyškov    29 13 8  8 45:36  47
15. Příbram 29 10 4 15 30:43 34
(Příbrami budou z konečné tabulky odečteny dva body)
Na podzim: Vyškov – Příbram 2:1 (1:0), 27. Souaré, 90. Toure - 52. Wágner.

„Nastoupíme s hráči, o kterých jsme přesvědčení, že mají nejlepší formu. Prostě nemůžeme dehonestovat druhou ligu nějakými pokusy. Už kvůli našim fanouškům, kteří na nás chodí v tak hojném počtu, a prostě zápasy chceme vyhrávat, protože ta soutěž má svoji kvalitu. S tím musíme jet do Příbrami, abychom vyhráli a dobře se naladili na poslední dva zápasy sezony,“ zdůraznil vyškovský lodivod.

Domácí tým je v naprosto jiné situaci. Na předposledním místě už nemá svoji záchranu ve vlastních rukou. Vyškov doma musí porazit a čekat, že zatím čtrnáctý Prostějov prohraje v Praze s již zachráněnou Viktorií Žižkov. Oba poslední »kandidáti« na doprovod Kroměříže do třetí ligy mají totožnou výsledkovou bilanci, doma o gól vyhráli. Celkové skóre mají aktuálně o gól lepší Hanáci. Středočeskému celku ale budou z konečné tabulky odečteny dva body za maření verdiktu Sboru rozhodců a nesplacení dluhů bývalým hráčům. Výhra Příbrami a remíza Prostějova by tedy přinesly zajímavou zápletku…

Nejen vzhledem k postavení v tabulce, ale hlavně k posledním výsledkům a výkon§m, je Vyškov v zápase Na Litavce mírným favoritem. Příbram »táhne« sérii osmi zápasů bez vítězství, na domácím trávníku nevyhrála šest utkání v řadě a na jaře na něm hostům vstřelila pouhé dvě branky. I celkovou druholigovou vzájemnou bilanci mají lepší Kameníkovi svěřenci. Z pěti zápasů dva vyhráli, dvakrát se hrálo nerozhodně a jednou byla úspěšnější Příbram.