Slovenský mistr už v sobotu zamíří na zahraniční soustředění do Kataru, ještě předtím ale dorazil do Brněnských Ivanovic, kde si střihl přípravné utkání s Vyškovem. „Potkali jsme soupeře s výbornou kvalitou, navíc přicestoval za námi. Vážíme si toho, že jsme takový zápas mohli vůbec sehrát,“ pokračoval Kameník.

Jeho svěřenci se ale kvalitního protivníka rozhodně nezalekli. V úvodu byli na hřišti jasně lepším celkem a už v šestnácté minutě vedli 2:0. „První poločas jsme odehráli v dobré kvalitě, dobře jsme organizovali hru. Soupeře jsme pouštěli do šancí jen ze standardních situací, které jsme ale nebránili dobře, byli jsme v tom hrozně nezodpovědní. Dokázali jsme ale dvakrát udeřit, navíc jsme měli i další šance, které jsme jen nezvládli dotáhnout,“ rekapituloval vyškovský lodivod.

O góly jihomoravského klubu se postarali Idjessi Metsoko a Amidou Diallo, až do poločasové pauzy Vyškov dokázal držet soupeře na uzdě. Po změně stran ale přece jen Slovan přebral taktovku duelu a zvládl vyrovnat. „Ve druhé půlce jsme ztratili kontrolu nad hrou, po jednom propadnutí jsme zbytečně inkasovali a pustili Slovan do hry. Místo toho, abychom dali třetí branku, tak jsme po naší nedůslednosti inkasovali podruhé. I pak to bylo nahoru dolů, oba týmy se hnaly do útoku,“ popsal Kameník.

Zdroj: Deník/Sabir Agalarov

Ten do utkání opět poslal několik hráčů, kteří se ke kádru lídra druhé ligy připojili v posledních dnech, i nováčci však předvedli solidní výkony. „Sžívají se s prostředím. Na levé straně jsme proti Slovanu měli dvojici hráčů z Leganés Azize Kayonda a Issu Fombu. Řekl bych, že v prvním utkání se Skalicí se ve druhé půli trochu hledali, tentokrát byl jejich výkon taktičtější a lepší. Má to dobrou tendenci,“ pochvaloval si vyškovský stratég.

Vůbec poprvé dres jihomoravského celku oblékl Allan Delferriere, který do Vyškova zamířil ze skotského prvoligového Hibernian. „Odehrál prvních pětačtyřicet minut, taky potvrdil svou kvalitu, i když tam byly jisté rezervy a kondiční hendikep. Bart Straalman (posila z Nizozemska – pozn. red.) zvládl utkání dobře na pozici stopera. U Antonína Svobody a Davidů Moučky a Kršky uvidíme, jak se bude situace vyvíjet, zatím je testujeme,“ nastínil Kameník.

Tím však ještě vyškovské posilování nekončí, druholigový lídr shání obránce a útočníka. „Jsou to posty, kde cítíme, že máme jistou rezervu, proto potřebujeme posílit. Uvidíme, jak se to podaří, do ostrého zápasu zbývá ještě měsíc a půl, což je dost času. Na druhou stranu chceme tady mít hráče co nejdřív, abychom s nimi mohli pracovat a oni si zvykali na styl naší práce. Zatím je tak spokojenost s přestupy částečná,“ upozornil trenér.

MFK Vyškov, zahájení zimní přípravy 2024.
Vyškov v rukou Američanů. Řeší se posily i důraz na místní hráče, co rozpočet?

Větší spokojenost zatím může panovat s výsledky v zimní přípravě. Vyškov má za sebou dva duely s prvoligovými slovenskými kluby, Skalicu zdolal 1:0, následně si připsal cennou remízu s bratislavským Slovanem. „Výsledky v přípravě nemají nějakou extra důležitost, na druhou stranu je to povzbudivé a pro hráče motivační,“ dodal Kameník.

Vyškov - Slovan Bratislava 2:2
Poločas:
2:0.
Branky: 4. Metsoko, 16. Diallo - 50. Zuberu, 77. Barseghyan.
Vyškov: Stejskal - Ilko, Štěpánek, Sylla, Straalman, Lahodný, Fomba, Kayondo, Delferriere, Diallo, Metsoko. Střídali: Borek - Kamara, Červeň, Krška, Němeček, Svoboda, Moučka, Nghabo, Williams.
Slovan Bratislava: Trnovský - Pauschek, Bajrič, Wimmer, Sharani - Savvidis, Lichý - Zmrhal, Tolič, Weiss - Strelec. Střídali: Hrdina, Kašia, Blackman, Vojtko, Agbo, Kucka, Kankava, Barseghjan, Božík.