„Cílem soustředění je, abychom využili nejen přírodní trávy a kvalitního zázemí, ale také možností s hráči intenzivněji zapracovat na individuální úrovni – například formou pohovorů i řadou dalších způsobů," pravil už dříve pro klubový web trenér mužstva Jan Kameník.

Na předměstí Madridu navíc nebude scházet ani vedení agentury Blue Crow Sports, která v lednu převzala majoritní podil ve vyškovském klubu. „Půjde o propojení vedení klubu, hráčů i nás jakožto realizačního týmu. Budeme si tak moci napřímo předat veškeré základní informace,” vyzdvihl Kameník.

Ilustrační.
Ani třetí Opava nezastavila vyškovský hokejový rychlík. Zvládá i nájezdy

Na soustředění do Španělska odletělo v sobotu dopoledne dvacet vyškovských fotbalistů. Mezi nimi už nebyli brankář Filip Jícha, který zamířil do třetiligového Startu Brno a obránce Kessy Coulibaly, jehož další kroky povedou do třetí nejvyšší americké soutěže, kde obleče dres Huntsville City.

Vrcholem soustředění bude pro Kameníkovy svěřence v úterý dopoledne přátelský duel proti rezervě slavného Realu Madrid, která hraje třetí nejvyšší španělskou soutěž. Ve čtvrtek při druhém přípravném duelu Vyškované změří síly s béčkem Leganés.

Fotbalisté Vyškova dosud odehráli pět přípravných duelů, všechny proti prvoligovým českým či slovenským klubům. Jihomoravané jeden duel vyhráli, třikrát remizovali a naposledy v neděli 4. února prohráli v Trenčíně.