Ve hře asi bylo víc jmen, ale pro Kafku zřejmě hovořila jeho znalost francouštiny, protože v týmu MFK je více hráčů afrického původu hovořící tímto jazykem.

„To je samozřejmě jeho výhoda, ale další určitě jeho znalost prostředí a určitě si ho vážíme i jako fotbalovou osobnost a dobrého člověka,“ stručně zdůvodnil Kafkovo angažování generální manažer MFK Zbyněk Zbořil.

Po skončení hráčské kariéry působil Kafka v roli trenéra v různých klubech, mj. ve Vyškově v sezoně 2007/2008 byl šéftrenérem mládeže. Samostatně trénoval např. Líšeň a Zbrojovku. V druholigové Líšni byl ještě nedávno také asistentem trenéra Milana Valachoviče. Na internetových stránkách MFK potvrdil, že se na novou práci těší.

„Francouzštinu musím po pětadvaceti letech oprášit, ale myslím si, že s fotbalovými věcmi, jež jsou potřeba s hráči řešit, problém nebude. Vím, že jsou tu výborní fotbalisté, mnozí atletických postav a jsou na tom velice dobře rychlostně. V tomto směru jde o velice perspektivní tým na druhou ligu,“ ocenil.

S Kameníkem se sice prakticky seznámil až teď, ale ve spolupráci problém nevidí a respektuje i úkol, který spolu s ním má naplnit.

„Pokud spojíme jeho mládí s mými zkušenostmi, musí to šlapat. Majitel klubu chce bojovat o nejvyšší příčky a postoupit do první ligy. Vítězstvím ve Varnsdorfu k tomu kluci udělali velice důležitý krok. Je však potřeba podobně jít od zápasu k zápasu, každý z nich zvládnout,“ zdůraznil Kafka.

V dresu Drnovic nastupoval mezi lety 1993 a 1998. Na střídačku se znova posadí v pátek, kdy se MFK Vyškov utká s dalším kandidátem na I. ligu FK Příbram. Zápas bude mít výkop v 17.00 hodin.