„Jsme zklamaní ze zisku jednoho bodu. Myslím si, že jsme jednoznačně dva body ztratili, ale výkon týmu snesl přísnější měřítko a takto bychom se chtěli prezentovat i dále,“ mj. po derby s Brnem zdůraznil trenér Vyškovanů Jan Kameník.

II. liga-F:NL
MFK Vyškov – FK Varnsdorf
Sobota 27. dubna, 10.15 hodin, stadion v Drnovicích.
Tabulka:
2. Vyškov        24  12  7  5   40:28  43
14. Varnsdorf  24   6  10  8  41:40  28
Na podzim: Varnsdorf – Vyškov 1:1 (0:0), 66. Samko - 72. vlastní (Kouřil).

Kvalitní hru bude domácí tým potřebovat, přestože postavení jeho soupeře v tabulce výrazný respekt nevzbuzuje. Jenže poslední výsledky Varnsdorfu ano! V minulém kole doma rozdrtil Prostějov (5:1) a před tím i Zbrojovku (4:1). Mezi těmito zápasy si zajel pro bod (1:1) na trávník aktuálně páté Chrudimi, která také stále pošilhává minimálně po baráži o první ligu. Navíc od hostů lze čekat otevřený útočný fotbal, nastříleli o gól víc než Vyškované.

„Varnsdorf má aktuálně výbornou formu. V týmu má řadu rychlostních typů, tedy kluků s rychlým přechodem směrem nahoru. Ale umí i dobře kombinovat a jsou nebezpeční ze standardních situací. Čeká nás velmi náročné utkání, řekl bych fyzicky, běžecky a soubojově. Pro nás je situace jednoznačná, chceme naplno bodovat a zase se odrazit na nějakou tu vítěznou vlnu,“ ujistil Kameník.

To, co naznačil, může přijít z kopaček více hráčů, kteří dokážou šance proměňovat. Sedm gólů má na kontě Filip Firbacher, šest Jakub Hodek a pětkrát se trefili Vojtěch Stránský a Denny Samko.

Domácí tábor nehlásil absence a už po zápase se Zbrojovkou Kameník avizoval, že zraněná gólmanská jednička Jan Stejskal se už zapojil do tréninku. V brance ale kouč evidentně problémy nemá. Pro trenéra spíše příjemné dilema, Jiří Borek si mezi tyčemi v minulých zápasech vedl velmi dobře.