V prvních pětačtyřiceti minutách postrádal u svých svěřenců hlavně bojovnost. „Sparťani byli velice agresivní, dobře rotovali a my je nechali hrát. Museli jsme v sestavě udělat tři změny, uprostřed zálohy nám obrovsky chyběl Lukáš Lahodný se svou agresivitou. V poločase jsme vyměnili hráče, něco si k tomu řekli, ale na zápas se musíme ještě podívat na videu. Takto se nedá hrát,“ prohlásil bývalý hráč brněnské Zbrojovky.

Vyškovanům se kvůli nedostatečnému důrazu špatně vytvářely šance. „Dali jsme na hrot Michala Klesu a plánovali, že podrží balon a nechá rozběhnout křídelní hráče. Jenže k tomu jsme se vůbec nedostali, protože jsme hrozně propadli ve středu zálohy,“ posteskl si.

Vladimír Kristýn a Juraj Jánošík. Foto: ŠK Vrakuňa
Juraj Jánošík oceňuje vztahy Bratislava-Brno: Superpohár není jen o fotbale

Na nedostatky reagoval už ve dvacáté minutě, kdy obranu vyztužil Jaroslavem Srubkem. Jeho návrat po loňském hostování přitom klub oznámil teprve v pátek. „Nečekal jsem, že nastoupí tak brzo, ale šance se chopil velmi dobře. Jara je bojovník, kterého jsem chtěl. Druhá liga je o tom, kdo bude agresivnější a on tu svou agresivitu vždy na mužstvo přenese,“ chválil Trousil.

Vytoužené srovnání nakonec přinesl patnáct minut před koncem další náhradník – ofenzivní univerzál Ondřej Vintr. „Splnil, co jsme od něj očekávali. S Ondrou počítám do základu, jenže neměl úplně ideální přípravu a sezonu proto začal na lavičce. Rozmělňuje teď fotbal s prací, která ho dobře živí, a tak mu na hřišti občas chybí elán a síla. Mluvíme o tom, je jen na něm, jak bude dál pracovat a jaká bude jeho vytíženost. Není to hráč, co by měl být na lavičce,“ poznamenal lodivod.

Tatran Rousínov, vítěz mezinárodního Superpoháru.
Po krajském poháru vyhráli fotbalisté Rousínova i Superpohár. V Bratislavě

Vyškovu zatím úvod do sezony vychází. Se čtyřmi body z prvních dvou zápasů drží v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY dokonce bronzovou příčku. „Bodově jsme spokojení. Máme po dvou kolech tolik bodů, co loni po sedmi. Je to však dlouhodobá soutěž a zatím se nemůžeme o počtech bavit. Chceme teď získat co nejvíc bodů, protože na každý tým padne nějaká krize a je příjemnější je nasbírat na začátku a nedívat se potom pod sebe,“ uzavřel.

Jaroslav Galba

AC Sparta Praha - MFK Vyškov 1:1 (1:0)
Branky: 43. Schánělec – 75. Vintr.
Rozhodčí: Rouček – Pečenka, Cichra.
Žluté karty: 85. Novotný, 90. Horák – 33. Klesa, 86. Lual, 90. Ilko.
Diváci: 539.
AC Sparta Praha B: Tůma – Váňa, Vydra, Kaštánek (89. Kukučka), Horák – Jonáš, Gedeon (74. Holoubek), Pudhorocký – Goljan (66. Kuchař), Novotný, Schánělec (74. Šilhart).
MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Fofana, Štěpánek, Oulehla (20. Srubek) – Cabadaj (78. Matys), Weber (46. Kratochvíla) – Lacík (68. Lual), Klesa (46. Vintr), Krška – Kanakimana.