„Zápas byl velmi dobrý z obou stran. Rozhodly však úplně zbytečné individuální chyby, které vedly ke třem gólům soupeře,“ uvedl pro klubový web vyškovský kouč Jan Trousil.

Jeho svěřenci prohrávali po první půli 1:2, když ve 43. minutě snížil z přímého kopu hostující záložník Patrik Slaměna. „O pauze jsme kluky nabádali, aby byli pozornější v obraně a nedávali prostor rychlým hráčům Vlašimi,“ prozradil Trousil.

Trenér vyškovských ragbistů Pavel Pala.
Říčany jsou ve výhodě, říká po postupu do boje o ragbyový titul trenér Jimi Pala

Jenže vyškovský brankář Martin Šustr dostal další tři branky a naopak Pavol Ilko a Pavel Simr své šance neproměnili. „Výsledek určitě neodpovídá dění na hřišti, na druhou stranu to bereme jako poučení,“ dodal Trousil, jehož tým se aktuálně nachází na dvanáctém místě.

Další utkání odehrají Vyškované v sobotu doma se čtrnáctou Chrudimí.

Vlašim - Vyškov 5:1 (2:1)
Branky: 11. z pen. a 51. Blecha, 28. Rigo, 60. Alijagić, 84. Červenka – 43. Slaměna.
Rozhodčí: Proske – Dobrovolný, Pochylý.
ŽK: 19. Němeček, 57. Srubek (oba Vyškov).
Diváci: 350.
Vlašim: Řehák – Prebsl, Broukal, P. Breda, V. Svoboda – Janda (66. Kozel), Křišťan, Višinský (66. Zinhasović), Blecha (88. Starý), Rigo (79. Červenka) – Alijagić.
Vyškov: Šustr – Fofana, Ilko, Štěpánek (62. Simr), Srubek – Klesa, David Jambor, Slaměna (80. Tousaint), Němeček, O. Vintr (62. Daouda) – Lahodný (62. Dan Jambor).