Trenér Vyškovanů Jan Kameník už vícekrát upozornil, že se statistikami moc ovlivňovat nenechává.

„Já si myslím, že Jihlava pořád patří a bude patřit k týmům, které bojují a budou bojovat první ligu. Nabádá je k tomu nějaká historie a samozřejmě taky velmi dobré zázemí, stadion a celá ta infrastruktura, která je v Jihlavě na velmi dobré úrovni. Myslím si, že do tohoto města první liga patří,“ upozornil kouč Vyškovanů na ambice klubu.

II. liga – F:NL
FC Vysočina Jihlava
– MFK Vyškov

13. kolo, pátek 20. října, 17.00 hodin, Městský stadion Jiráskova ulice.
Tabulka:
1. Vyškov 12 8 3 1 26:13 27
7. Jihlava 12 5 3 4 23:18 18
Vzájemné zápasy v minulé sezoně  - podzim: Jihlava – Vyškov 0:3 (0:2), 25. Vintr, 39. Kanakimana, 60. Aleque Elandi.
Jaro: Vyškov – Jihlava 2:1 (0:1), 48. Musa, 58. Kanakimana – 36. Araujo.

Ve Vysočině ještě poměrně nedáno působil, ale znova zopakoval, že znalost tohoto prostředí a hráčů nějaký význam pro nadcházející utkání nemá.

„Ano, znám hráče, ale na druhou stranu Jihlava zná způsoby mé práce, takže ta výhoda se tímto smazává. Jisté je, že kádr Jihlavy zůstal relativně pohromadě. Jedno, dvě jména jsou tam nová, ale do toho systému zapadají, takže takový ten základ týmu tam zůstává delší dobu. To já vnímám jako jejich velkou výhodu, protože tím pádem může výkon mužstva růst,“ připomněl vyškovský lodivod.

Reprezentační přestávku chtěl využít především k regeneraci fyzických i psychických sil po náročném programu před ní. Pro důležitý zápas ale zřejmě nebude skládat tým z kompletního kádru.

„Je tam ještě nějaký šrám u jednoho hráče, takže nad ním je otazník. A pak máme nějaké karetní tresty a čekáme na příjezd Goldena (Golden Mafwenta, pozn. red.), který by se k nám měl připojit na dnešním předzápasovém tréninku,“ jen naznačil Kameník.

Zatímco Vyškovští tedy měli v pauze spíše klidový režim, Jihlava si zahrála přátelské utkání ve Vlašimi. I výhra 4:0 může být pro Kameníkovi svěřence určitým varováním, nicméně oba trenéři v utkání zkoušeli několik mladých hráčů ze širších kádrů. Góly ve Vlašimi dávali Tomáš Svoboda, Mame Tall a ve druhém poločase dva Jakub Selnar. Pro mistrák Jihlava avizuje kompletní kádr.