Přesto jejich trenér Jan Kameník po utkání nevypadal zdrceně, nesršel kritikou a možná překvapivě právě naopak v klidu vyzvedl pozitiva ve hře svých svěřenců. A určitě právem, protože výsledek sice není nic moc, ale výkon mužstva byl rozhodně o mnoho lepší než v předchozích jarních utkáních.

„Už v prvním poločase jsem tam viděl dobré věci, na které jsme pak navázali ve druhé půlce. Tam jsme měli velmi silnou desetiminutovku, ve které jsme vstřelili dva góly a řekl bych, že utkání jsme tím pádem měli mít pod kontrolou a je škoda, že jsme zbytečně inkasovali. Musíme si k tomu něco říct a věřit, že to v dalším zápase spravíme,“ konstatoval bezprostředně po závěrečném hvizdu rozhodčího.

Víra, že domluva zabere, je opodstatněná, protože i pohovory po třech neslaných nemastných výkonech podle trenéra určitě přispěly k posunu v herním projevu.

„Hodně jsme s hráči mluvili, hodně věcí jsme si konkrétně ukazovali a našli jsme nějaké metody, kterými jsme hráče chtěli do dění tady trochu víc vtáhnout. Řekl bych, že se nám to podařilo a pomohl nám zápas v Rakousku, který jsme hráli v reprezentační pauze,“ zdůraznil kouč. Podrobnosti k utkání klub nezveřejnil.

Ve 20. kole II. ligy remizovali fotbalisté MFK Vyškov s Táborskem 2:2.
Fotbalisté Vyškova nevyhráli ani počtvrté. Táborsku ale bod darovali sami

A upozornil na další důležitý aspekt cesty k návratu k podzimní výkonnosti.

„V době reprezentační pauzy se nám vrátil Bart Straalman, přijel Santiago (Santiago Bocari Eneme - pozn. red.), který byl jedním z nejlepších hráčů na hřišti. A víceméně přišel ještě jeden útočník, takže kádr se rozrostl a můžeme si více vybírat. Řekl bych, že v týmu je cítit zdravá konkurence a hráči vlastně i musejí víc šlapat, aby si zasloužili nosit náš dres a bojovali za náš tým a klub. Takže v té přípravě na Táborsko bylo několik aspektů, které do toho promluvily, a jsem rád, že to bylo vidět na hřišti a máme se od čeho odrazit,“ naznačil vyškovský lodivod.

To příště bude v neděli dopoledne, kdy MFK pojede hrát do Prahy proti Spartě B, poslednímu přemožiteli Zbrojovky.

„Po tom průběhu utkání jsme spolkli dost hořkou pilulku a za výkon, který jsme předváděli minimálně ve druhé půlce, jsme nebyli odměněni těmi třemi body. Ale hráči to utkání odpracovali a jak jsem řekl, byly tam i dobré věci. Doufám, že jsme si tuhle smůlu vybrali do konce sezony a hlavně, že se v podobných situacích budeme chovat mnohem zodpovědněji,“ dodal Kameník.