Silný se trefil ve 22. minutě, kdy propálil třineckého brankáře Lukáše Hasalíka. Druhou branku brněnského celku přidal v 70. minutě záložník Jakub Kučera, jenž se prosadil po rohovém kopu Jaroslava Málka.

Ani na střídačce se neobjevil záložník David Krška. Ten totiž v sobotu oblékl dres Vyškova, kam odešel z Líšně na hostování do konce podzimní druholigové části. Jenže při své domácí premiéře v novém klubu vydržel na hřišti jen třicet minut, pak uviděl od hlavního rozhodčího Zaorala červenou kartu.

Líšeňský fotbalista Jan Silný (s číslem 2) dostal červenou karty poté, co zpacifikoval fanouška na hřišti.
Silný o incidentu s fanouškem: Kopat do starého člověka? To je odpad společnosti

Přesto vyškovští fotbalisté porazili Prostějov vysoko 4:0 a oslavili první vítězství po postupu do druhé nejvyšší české soutěže. Dvakrát se gólově prosadil Kanakimana a jednu branku vstřelili Ondřej Vintr a David Němeček.

Po sobotních druholigových zápasech patří Líšni v tabulce osmá pozice, Vyškov se posunul na čtrnácté místo.

Vyškov - Prostějov 4:0 (1:0)
Branky: 26. a 65. Kanakimana, 49. O. Vintr, 66. Němeček.
Rozhodčí: Zaoral – Mikeska, Bureš
ŽK: 31. O. Vintr, 79. Štěpánek – 53. Omale, 76. Vlachovský. ČK: 31. Krška (Vyškov)
Diváci: 760
MFK Vyškov: Šustr – Ilko, Fofana (88. Langer), Němeček (C), Štěpánek – Srubek, O. Vintr (73. M. Vintr), Cabadaj (88. Kameník), David Jambor, Kanakimana (80. Dan Jambor) – Krška.
1. SK Prostějov: Mucha – Zapletal (46. Vichta), Schuster (C), Bala (71. Bialek), Machynek – Kušej (62. Vlachovský), Jiráček, Omale (62. Kopřiva), Bartolomeu – Koudelka – Žák.

Třinec - Líšeň 0:2 (0:1)
Branky: 22. Silný, 70. Kučera.
Rozhodčí: Hanousek – Matoušek, Líkař.
ŽK: 46. Hýbl, 48. Šteinhübel, 56. Bedecs, 64. Ba, 74. Čelůstka – 23. Matocha, 26. Kučera, 44. Stáňa.
Diváci: 240
FK Fotbal Třinec: Hasalík – Hýbl, Bedecs (C) (59. Foltyn), Ba, Szewieczek (59. Juřena) – Šteinhübel, Weber – Omasta, Buneš (82. Puchel), Kania (59. Javůrek) – Petráň.
SK Líšeň: Veselý – Pašek, Jeřábek, Ševčík, Lutonský – Kučera – Stáňa (59. Bednář), Málek, Matocha (85. Demeter), Rolinek (90. Ulbrich) – Silný (90. Chwaszcz).