Rodák z Dolní Dobrouče ve své kariéře nastoupil i k osmi utkáním předkol evropských pohárů, pro Vyškov měl být velkou posilou v boji o vytoužený postup do nejvyšší soutěže.

Faltovo angažmá v jihomoravském klubu však utnulo říjnové zranění žeber, které si přivodil v utkání s Viktorií Žižkov. V dresu druholigového lídra tak stihl jen 201 minut. „Všechny nás mrzí, že Šimon Falta u nás nepokračuje. Dohoda však byla férová a zněla tak, že si to u nás vyzkouší do 30. listopadu a pak se domluvíme dále,“ nastínil pro klubový web generální manažer vyškovského týmu Zbyněk Zbořil.

I kvůli zdravotním komplikacím se bývalý hráč Zbrojovky rozhodl, že profesionálnímu fotbalu dá možná už navždy sbohem. „Když jsme jednali o prodloužení smlouvy, převládalo u něj spíš přání věnovat se civilnímu zaměstnání. Mrzí nás i to, že Šimon nemohl ukázat všechno, co umí,“ dodal Zbořil.

V epizodním vyškovském angažmá tak Falta nastoupil jen ke čtyřem zápasům, ve kterých si připsal jednu asistenci. Radoval se ze tří výher, ve Varnsdorfu pak pomohl k remíze 1:1.


Načítám tabulku ...