To by samo osobě ještě asi tak velký problém nebyl, sáhne se do béčka, jako to, že z kádru vypadli všichni útočníci.

„Řešíme, koho dát na hrot, protože teď nemáme k dispozici ani jednoho klasického útočníka. Ze zápasu s Táborskem přibyli mezi zraněné další dva útočníci, kteří se vystřídali v základu. Musíme připravit nějaké náhradní řešení, překvapení. Čekám v jakém stavu budou v neděli Cabadaj a Klesa. Děláme všechno proto, aby mohli jít alespoň na lavičku. Do základu určitě ne, netrénovali čtrnáct dnů, takže bychom je použili podle vývoje zápasu jen na nějakou pasáž v závěru,“ sdělil trenér Vyškovanů Jan Trousil.

F:NL - 5. kolo:
FK Varnsdorf - MFK Vyškov
Neděle 22. srpna, 17.00 hodin, Městský stadion Varnsdorf
Tabulka:
5. Varnsdorf  4  2  1  1  8:6  7
16. Vyškov    4  0  1  3  2:5  1
Zápasy soupeře: Jihlava - Varnsdorf 2:1, Varnsdorf- V. Žižkov 2:1, Varnsdorf - Sparta B 3:1, Příbram - Varnsdorf 2:2.

Absencí „čistých“ útočníků se tak ještě prohlubují problémy, které tým provázejí od startu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Tedy špatná koncovka. Ta se podepsala i pod porážku s Táborskem. Zápas sice rozhodla problematická penalta v závěru, ale Trousil upozornil, že s hráči u videa rozebírali především vlastní neproměněné šance.

„Teď s odstupem času to naštvání ustupuje, ale opravdu jsem takovou penaltu, kdy hráč postupuje dál s míčem, zapískat ještě neviděl. Ale na penaltu se nebudeme vymlouvat, zápas nám prohrála hlavně naše koncovka. S klukama jsme si ukazovali to naše žalostné zakončení. Šance si vypracujeme, ale trestuhodně s nimi mrháme. Naprosto chybí koncentrace na finální fázi útoku. Netrefit ze dvou metrů prázdnou brankou, to je jasná nekoncentrovanost. Balón do sítě prostě sám nespadne. Moc mě mrzí, že s takového utkání odejdeme bez bodů. V páté minutě jsme měli vést 2:0. A celkově by se nikdo nedivil, kdyby to skončilo dva tři nula,“ ulevil si Trousil.

Druholigové body z Drnovic odvezlo Táborsko (červené dresy). Domácí MFK Vyškov porazilo 1:0.
Zápas s Táborskem nerozhodly penalty. Zase špatná koncovka vyškovského týmu

K nápravě daného stavu nyní mají jeho svěřenci opět velice těžkého soupeře. FK Varnsdorf sice zahájil soutěž porážkou 1:2 v Jihlavě, ale od té doby už sbírá body. Doma po třech (Viktoria Žižkov 2:1 a Sparta Praha B 3:1) a z Příbram přivezl bod za remízu 2:2.

„Varnsdorf je velice poctivé mužstvo, které hraje podobným stylem jako Táborsko 4 – 2 – 3 – 1. Tým výrazně zvedl příchod útočníka Bojana Dordiče. Dal už čtyři góly. Pomohl otočit zápas se Žižkovem, dva góly dal béčku Sparty a teď skóroval i v Příbrami. Střelecky ho doplňují záložníci, myslím, že všech osm branek dali jen ofenzivní hráči. Spoléhají na rychlé brejky, které jim tedy nemůžeme dovolit. Věřím, že kluci budou pokračovat ve výkonech, které předváděli ve všech čtyřech zápasech, ale s daleko jinou produktivitou,“ zdůraznil Tkouč MFK.