Hosté zahrozili už v osmé minutě, ale akci Michala Hoška odmítl domácí brankář Antonín Kinský jen sledovat a včas zakročil. O pět minut později byla šance na druhé straně větší. Založil ji Pavol Ilko, zakončoval Lukáš Lahodný, ale i gólman hostů Matyáš Vágner byl pozorný.

Prakticky druhý vážnější výpad před domácí branku přivedl hosty do vedení. Předcházel mu faul Filipa Štěpánka na hranici velkého vápna na Antonína Svobodu a nařízená penalta. Tu nechytatelnou střelou po zemi k levé tyči proměnil vlašimský kapitán Jan Suchan.

F:NL – 13. kolo:
MFK Vyškov – FC Sellier
& Bellot Vlašim 1:1
Poločas: 1:1. Branky: 36. vlastní (Kulhánek) – 18. Suchan (pen.). Rozhodčí: Kvítek – Šimáček, Špindlerová. ŽK: Alégué – Hošek, Solomon, Kulhánek. ČK: 78. Onije (Vla). Diváků: 507.
Vyškov: Kinský – Němeček, Matys, Dweh, Ilko – Lahodný, Štěpánek (72. Jambor) – Kanakimana, Cabadaj (57. Lacík), Alégué (80. Klesa) – Vintr (72. Srubek). Trenér: Jan Trousil.
Vlašim: Vágner – Hošek, Kulhánek, Halinský, Heppner – Smejkal (88. Langhamer), Onije, Suchan, Rigo (81. Zinhasović), Solomon (81. Horský) – A. Svoboda (90+3. Toula). Trenér: Martin Hyský.

Proměněný pokutový kop vyburcoval domácí ke zvýšení „otáček“. Hra se až do přestávky přesunula na polovinu hostů a z náznaků dobrých příležitostí nakonec vyplynula i ta gólová. Centr Alexise Aléguého z levé strany prodloužil ke vzdálenější tyči Tomáš Cabadaj a s lehkou tečí jednoho z obránců skončil v síti. Gól rozhodčí zapsali jako vlastní Jiřího Kulhánka.

V poločasové přestávce zřejmě trenér hostů Martin Hyský svým svěřencům připomněl, že jen defenzivou by asi k úspěchu nedokráčeli a hra se v poli vyrovnala. Oba týmy ohrožovaly soupeřovy brankáře hlavně střelami ze středních vzdáleností. Vyškované z trestných kopů, bohužel jejich provedení bylo špatné.

Zhruba po hodině se domácí začali opět nadechovat k náporu, který podobně jako v prvním poločase také přinesl efekt. Sice ne gólový, ale když Chisom Onije zastavil Benvenueho Kanakimanu v rodícím se samostatném průniku na brankáře faulem, dohrávali hosté koncovku v deseti. Bohužel Vlašim potvrdila, že s taktikou v oslabení má letos zkušenosti a remízu ubránila. Minutu před koncem ovšem i díky velkému štěstí. Vítězný gól měl po centru Pavola Ilka na hlavě střídající Jaromír Srubek, jenže z výhodné pozice branku přestřelil.