Jednoznačně za ztrátu dvou bodů označil trenér fotbalistů MFK Vyškov Jan Kameník sobotní remízu 1:1 se Zbrojovkou Brno ve 24. kole druhé ligy. K výkonu svých svěřenců ale výrazné výhrady neměl a za hlavní za příčinu označil nedůraz v proměňování šancí.

„Řekl bych, že výkon týmu snesl přísnější měřítko, jak bychom se chtěli prezentovat dál. Bohužel jsme neproměnili vyložené šance, které jsme měli zejména v prvním poločase, a to pro nás mohlo přinést trošku větší klid. Ve druhém jsme se dokázali prosadit a de facto jsme si šli za výsledkem a bylo to o tom, zápas uzavřít druhou brankou. Příležitostí jsme na to měli. Nepodařilo se nám to a Zbrojovka z ojedinělé šance dokázala zakončit. Pak víceméně pak vedla to utkání do remízy. My jsme se hnali za vítězstvím, ale naše hra v závěru už byla trochu neurovnaná. Byla tam spousta situací, které jsme mohli vyřešit trochu lépe,“ shrnul hodnocení zápasu vyškovský lodivod.

Aktivisté upozorňovali na podmínky chovu kuřat před brněnskými supermarkety.
Aktivisté protestovali v Brně kvůli kuřatům, řetězec kruté zacházení odmítá

Nevyužitý klíčový moment k vítězství byl zcela zřetelný i z tribuny. Bezprostředně po Brnem darovaném prvním gólu se mezi brněnské obránce středem velkého vápna pustil Raimonds Krollis a narazil na zeď. Přitom se jednoznačně nabízelo přiťuknutí doleva na zcela volného Issu Fombu, který by postupoval sám na polovinu prázdné branky. Kouč má pro Krollise, který měl v utkání šancí nejvíc, pochopení.

„Šel mezi hráče, ale Issa byl v lepším postavení. Bohužel ho neviděl. Já ho znám, je to typ, který kdyby ho viděl, tak by mu tu přihrávku určitě dal a vyzval by lépe postaveného hráče. Zvolil zakončení, kdy do toho šel sám, ale zůstalo mu to pod nohou. Tento moment možná o výsledku rozhodl,“ připustil Kameník.

Hodně ovlivnit dění ve druhé půli ovšem mohl už závěr první. Minutu před přestávkou špatně rozehrál vícekrát chybující brněnský stoper Foster Gyamfi a prakticky založil rychlou útočnou kombinaci domácích. Tu mohl zakončit už Krollis, ale zase dobře nezpracoval balón. Ten se pak odrazem vrátil k nahrávajícímu Santiago Enemenu, který nedokázal poslat míč mezi dva obránce stojící na brankové čáře a brněnskou klec minul.

Jihomoravské derby završilo první jarní »anglický týden« ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Vyškovský lodivod před ním zdůrazňoval, že jej bere i jako jakýsi test širšího kádru mužstva. Přes celkové zklamání z výsledku viděl přínos »angličana«.

„Během osmi dnů jsme viděli víc složení tohoto týmu a ukázal nám další věci, na kterých můžeme dál stavět. Vrací se nám další hráči, třeba Mussa, který odehrál velmi dobrý zápas, a to je dobře, protože potřebujeme mít zdravou konkurenci. Těší mě, že jsme to zvládli i kondičně a vydrželi jsme v tempu až do konce. Samozřejmě jsme byli uspokojeni těmi dvěma posledními výsledky, a to nastavení hráčů se zlepšilo, atmosféra byla dobrá. Takže teď jsme malinko udělali krok zpátky, tedy ve smyslu výsledku. Ale víme, co nás k těm výsledkům vedlo, dokázali hrát proti silnému týmu s celou řadou hráčů, kteří prošli první ligu. Takže něco v nás je a hraje se pořád o osmnáct bodů a my se budeme do posledního kola o ty body prát. Po anglickém týdnu, je čas si trochu odpočinout a doma pak výsledkově zvládnout utkání s Varnsdorfem,“ dodal trenér MFK a nezapomněl ocenit domácí fanoušky: „Musím divákům poděkovat. Ti naši si to rozdali ze Zbrojovkou a mně se to líbilo. Zápas měl v tomto směru výbornou atmosféru, a taková by druhé lize slušela a druhá nejvyšší soutěž by získala na prestiži.“