Rozdíl mezi týmy z opačných pólů tabulky na hřišti nebyl v prvním poločase vůbec znát. Ba naopak, šance na otevření skóre měli domácí, v osmé minutě zakončoval nebezpečně hlavou Kosař, jehož pokus eliminoval brankář Vyškova Stejskal. Na konci poločasu měl obrovskou šanci po chybné rozehrávce Stejskala Rudnytsky, který se ale do odkryté brány netrefil.

Nakonec se domácí hnaní pět stovkami příznivců branky dočkali. V 66. minutě Stejskal Firbacherovu střelu vyrazil, na následnou dorážku střídajícího Dennyho Samka byl ale vyškovský brankář krátký. Hosté se zanedlouho dočkali vyrovnání, když centr směřovaný na vyškovského kanonýra Metsoka poslal omylem lobem za záda vlastního brankáře poslal domácí Martin Kouřil.

Vyškov se následně pokoušel o tlak, ale výraznou šanci si nevytvořil. Udeřit naopak mohli domácí, když při rychlém protiútoku zakončoval Samko technickou střelu těsně mimo branku. V nastavení vyškovská obrana hořela a domácí mohli dvakrát udeřit. Ani zakončení po standardce, ani následný průnik do šestnáctky ale Varnsdorf v rozhodující gól a k první výhře v sezoně využít nedokázal.