Proti východočeskému celku se blýskl ofenzivní hráč domácího celku Ondřej Vintr, jenž otevřel skóre utkání už ve čtvrté minutě po přihrávce Michala Klesy. Do přestávky se trefil i podruhé, když Petra Mikulce překonal střelou na přední tyč.

Starty do obou poločasů vyšli Vyškovanům náramně, ve 48. minutě se trefil ve druhém utkání v řadě Patrik Slaměna. O čtyři minuty později už na 4:0 zvýšil David Jambor a Ondřej Vintr si v utkání připsal nejen dva góly, ale také dvě přihrávky.

Jan Trousil, trenér fotbalistů MFK Vyškov.
Trenér MFK Trousil chce udržet komfortní pozici. Znamená to porazit Chrudim

Chrudimští fotbalisté se prosadili pouze v 61. minutě, kdy hlavou překonal domácí brankáře Štěpána Spurného. Vyškované získali ve třinácti druholigových zápasech sedmnáct bodů a jsou devátí. Chrudim po sobotním duelu ztrácí na Jihomoravany ze čtrnácté pozice osm bodů.

MFK Vyškov - MFK Chrudim 4:1 (2:0)
Branky: 4. a 42. O. Vintr, 48. Slaměna, 52. David Jambor – 61. Juliš.
Rozhodčí: Machálek – Kotalík, Pečenka.
ŽK: 34. David Jambor (Vyškov).
Držení míče: 43 % - 57 %.
Střely na branku: 7:3.
Střely mimo: 0:2.
Rohy: 3:5.
Vyškov: Spurný – Ilko, Hanuš, Štěpánek, Němeček – Klesa (60. Lahodný), David Jambor (90+1. Amadou), Cabadaj, Slaměna (90+1. Kameník), Ondřej Vintr – Simr (73. Macej). Trenér: Jan Trousil.
Chrudim: Mikulec – Šípek (46. Breda), Tkadlec, Fišl, Sokol – Kesner (88. Vácha), Průcha, Řezníček, Čáp (57. Juliš) – Surmaj (46. Šplíchal), Rybička (74. Látal). Trenér: Jaroslav Veselý.