Před víkendovými zápasy se drží na deváté pozici pouze o bod před trojicí Dukla, Sparta B a Prostějov, která má utkání k dobru.

Vysočina proti Vyškovu ztrácela už od úvodních minut, největší nebezpečí hrozilo od afrických fotbalistů v dresu jihomoravského celku.

V minulém utkání na vlastním ledě Vyškov porazil Opavu 2:1 po prodloužení.
Hokejisté Vyškova začnou čtyřzápasovou domácí šňůru. S lepšícím se Havířovem

Skóre ovšem otevřel ve 25. minutě povedenou ranou z přímého kopu Ondřej Vintr. Z dvaceti metrů zakroutil míč přesně do levé šibenice branky, kterou střežil Adam Jágrik. Pak se osmělili i domácí, velkou příležitost měl dorostenec Lukáš Fila, který po centru Jaroslava Peřiny trefil tyč.

Gólu se tak opět dočkali hosté. Ve 39. minutě se rozběhl za dlouhým pasem Burunďan Bievenue Kanakimana, který si lehce poradil s domácím stoperem Šimonem Gabrielem a zakončil pohodlně podél Jágrika – 0:2.

Po přestávce se ve velké příležitosti ocitl kamerunský útočník hostujícího celku Alexis Alégué Elandi, jenž z ostrého úhlu pálil jen do boční sítě. Po hodině hry však tentýž fotbalista převzal pas od Lukáše Lahodného a už se nemýlil.

Futsalisté Amoru hostí Havlíčkův Brod. Štrublík očekává silového soupeře

Vyškov po třech remízách naplno bodoval a poskočil na třetí příčku tabulky.

Jihlava – Vyškov 0:3
Poločas: 0:2. Branky: 25. Vintr, 39. Kanakimana, 60. Alégué Elandi. Rozhodčí: Vokoun – Leška, Černoevič. ŽK: 74. Svoboda, 84. Farka. Diváci: 456.
Jihlava: Jágrik – Svoboda, Vedral, Gabriel, Peřina (66. Křehlík) – Tureček, Lacko – Fila (71. Zahradník), Zoubele (79. Vítek), Ogiomade – Araujo-Wilson (79. Farka).
Vyškov: Kinský – Matys, Srubek, Štěpánek (75. Jambor), Němeček – Lahodný, Oulehla – Kanakimana (81. Dao), Alégué Elandi (81. Klesa), Fofana (75. Moučka) – Vintr (66. Lacík).