V zápasovém programu převažují prvoligoví soupeři. Jednak ze Slovenska - MFK Skalica a AS Trenčín, jednak moravští Baník Ostrava a FC Zlín. »Sestavu« doplňují účastník Moravskoslezské ligy FK Blansko a druhé slovenské ligy Spartak Myjava, což bude i generálka na druholigový úvod. Zimní zahraniční soustředění v Turecku letos klub nahradil Španělskem. Proběhne 10. – 17. února a dá se předpokládat, že i tam bude nějaká herní prověrka se soupeři z nižších soutěží. Boje o jarní body pak MFK rozehraje v sobotu 2. března v Kroměříži s Hanáckou Slavií.

MFK Vyškov
Přípravná utkání:
Skalica – Vyškov, sobota 13. 1.
B. Ostrava – Vyškov, sobota 20. 1.
Zlín – Vyškov, sobota 27. 1.
Trenčín – Vyškov, sobota 3. 2.
Vyškov – Blansko, středa 7. 2.
Myjava – Vyškov, sobota 24. 2.
Start F:NL:
Kroměříž – Vyškov, sobota 2. 3.

Jarní cíle klub netají. Je to postup do nejvyšší soutěže a samozřejmě vzhledem k průběhu podzimu nejraději přímý, tedy z prvního místa. To Vyškov aktuálně drží se čtyřbodovým náskokem před Duklou Praha a šestibodovým před FC Táborsko a Příbramí. Plány jasně vyjádřil i zahraniční manažer klubu Akere Ndi z agentury Rainbow vlastnící klub.

„Věřím, že pokud se nám podaří dobře odstartovat druhou polovinu sezony za podpory všech našich fanoušků dobře, pak máme velkou šanci vyhrát ligu a zapsat se do historie MFK Vyškov, fanoušků i celého města. V porovnání s některými soupeři jsme sice malí a máme málo prostředků, ale jsme silní a dokážeme nemyslitelné. To přiláká do klubu investory, kteří s námi budou chtít spolupracovat na dalším růstu a úspěchu,“ mj. sdělil v obsáhlém rozhovoru na klubových internetových stránkách.