Předchozí
1 z 9
Další

V prvním kole nového ročníku FNL podlehli fotbalisté Táborska brněnské Zbrojovce 0:1.V prvním kole nového ročníku FNL podlehli fotbalisté Táborska brněnské Zbrojovce 0:1.Zdroj: Deník/ Redakce

NAMÁHAVÝ DEBUT. V předcházejících sezonách bylo pro fotbalisty Zbrojovky charakteristické, že od prvního kola ztráceli body. I tentokrát se Brňané v úvodním zápase nového ročníku soužili. Na hřišti Táborska je ale spasil trefou v 82.minutě Jakub Přichystal, jenž rozhodl o mimořádně cenném vítězství 1:0. „Myslím, že to byl typický první ligový zápas, nervózní, který se jednoznačně hraje na výsledek a vyhráli jsme 1:0. Přežili jsme ve druhé půli dvě velké šance Táborska po našich chybách, naopak naši jsme proměnili. Pro nás je to strašně důležitý vstup do soutěže. Je vidět, že bude náročná a bojovná, jsem rád za tři body,“ uvedl brněnský kapitán Pavel Zavadil.

Brněnští fotbalisté (v červeném) zaváhali ve třetím kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na hřišti Prostějova.Brněnští fotbalisté (v červeném) zaváhali ve třetím kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na hřišti Prostějova.Zdroj: FC Zbrojovka Brno

FACKA NA HANÉ. I přes kvalitnější vstup do sezony než v minulosti si fotbalisté Zbrojovky neodpustili jeden výpadek. Ve třetím kole prohráli na začátku srpna bez své brankářské opory Martina Berkovce, jehož nahradil Jiří Floder, v Prostějově 0:2 po trefách bývalého brněnského hráče Jana Koudelky s Filipem Žákem. „První tři dny v nás ta prohra byla, museli jsme se uklidnit. Prostě se nám zápas nepovedl, ale druhá liga je těžká soutěž a každý může porazit každého. Na nás to přišlo ve třetím kole," uvedl brněnský útočník Jakub Řezníček.

Prostějov ve druhé lize překvapivě porazil Brno 2:0. Jakub Řezníček, Aleš SchusterJakub Řezníček v prvních třech zápasech nového ročníku střelecky tápal, poté se ale nastartoval.Zdroj: Deník/Jiří Fišara

SHOW HVĚZDY. Porážka s Prostějovem jakoby brněnského fotbalisty paradoxně nakopla. A probudila i spícího střelce. Domácí duel s Jihlavou hraný o týden později se proměnil ve one man show hvězdné brněnské akvizice Jakuba Řezníčka. Ten v úvodních třech zápasech gólově strádal, Vysočině ovšem vstřelil čtyři branky a rozhodl o výhře svého týmu 4:0. „Kam jsem přišel, tam jsem na první gól čekal, i když jsem do Brna přestoupil ze Sparty, za trenéra Kotala mi to trvalo šest kol. Asi to tak už mám," pousmál se Řezníček, jenž se utrhl ze řetězu a aktuálně s šestnácti vstřelenými góly vévodí střelecké tabulce druhé ligy.

Fotbalový zápas mezi brněnskou Zbrojovkou a LíšníFotbalový zápas mezi brněnskou Zbrojovkou a LíšníZdroj: Deník/Jiří Sláma

NÁSILÍ PŘI DERBY. Záběry z letního derby mezi Líšní a Zbrojovkou na stadionu v Kučerově ulici obletěly republiku. Utkání fatálně ovlivnilo vniknutí dvou fanoušků Zbrojovky na hřiště. Jeden z nich dokonce kopal do pořadatele, zpacifikoval ho až útočník Líšně Jan Silný, který za to obdržel červenou kartu. Vyrovnané utkání pak rozhodl gólem na 2:1 v 93. minutě Jakub Řezníček. „Honza dostal červenou kartu, my jsme se dostali na koně a asi ten moment zápas nakonec rozhodl," zmínil brněnský záložník Jan Hladík. Silného za ochranu pořadatele nejprve kritizoval i trenér Líšně Milan Valachovič, většina fanoušků ale stála na straně útočníka, který nakonec dostal za svůj čin cenu Fair play při anketě Sportovec města Brna.

Fotbalový zápas mezi brněnskou Zbrojovkou a VyškovemFotbalový zápas mezi brněnskou Zbrojovkou a VyškovemZdroj: Deník/Jiří Sláma

SANITKA V DERBY. Ani derby Zbrojovky s Vyškovem hrané v půli října na stadionu v Srbské ulici v Brně se neobešlo bez nepříjemností. Poznamenala jej hrůzně vypadající srážka brankáře Zbrojovky Martina Berkovce se stoperem Janem Hlavicou, které odvážela sanitka. Ani u jednoho z nich naštěstí nešlo o nic vážnějšího. Překvapivě vyrovnané derby následně málem vyhráli hosté, které dostal do vedení v 84. minutě Marek Vintr. Bod za remízu 2:2 vystřelil Zbrojovce při své druholigové premiéře Lukáš Rogožan v 90. minutě.

Fotbal Zbrojovka - ProstějovFotbal Zbrojovka - ProstějovZdroj: Deník/Jiří Sláma

DALŠÍ ÚSPĚŠNÝ VSTUP. Zbrojovka zimovala na první pozici a své dominantní postavení potvrdila i v úvodním jarním kole. Na začátku března doma přehrála Protějov jasně 4:1. Výhru Brna pečetil v závěru překrásnými nůžkami kanonýr Řezníček. „Věděl jsem, že gólman šel do centru a brána je prázdná. Chtěl jsem to takhle, ale nevěděl jsem, zda dozadu třeba neodskočil jiný hráč. Otočil jsem se a míč byl v sítí,“ usmál se Řezníček. Jihomoravané se po této výhře dostali na čele tabulky do dvanáctibodového trháku.

Fotbalisté Zbrojovky (v červeném) prohráli v derby s Líšní 1:3Fotbalisté Zbrojovky (v červeném) prohráli v derby s Líšní 1:3Zdroj: Deník/VLP Externista

KOLAPS V DERBY. Nečekaný průběh mělo jarní derby proti Líšni, v němž Zbrojovka na domácím stadionu po trefě Davida Paška od úvodní minuty prohrávala. Nabuzení hosté před víc než šesti tisíci fanoušky drželi otěže utkání pevně ve svých rukou a připsali si historickou výhru 3:1, kterou náležitě oslavili. Utkání navíc nedohrál brněnský obránce Jan Štěrba, jehož museli po nárazu do hlavy odnášet na nosítkách. Později se ukázalo, že utrpěl lehký otřes mozku.

Fotbalisté Vyškova (v bílém) prohráli s vedoucí Zbrojovkou Brno na svém stadionu v Drnovicích 0:2.Fotbalisté Vyškova (v bílém) prohráli s vedoucí Zbrojovkou Brno na svém stadionu v Drnovicích 0:2.Zdroj: Petr Nečas

NOSTALGIE. Mnoho pozornosti vzbudil návrat fotbalistů Zbrojovky na legendární stadion v Drnovicích na Vyškovsku, s nimiž svého času měřili síly v nejvyšší soutěži. V sobotu dopoledne se tam Brňané popasovali s Vyškovem, které tam mají azyl, a v zápase před více než třemi tisíci fanoušky Zbrojovka dokráčela k výhře 2:0, díky níž se významně přiblížila jistotě postupu do nejvyšší soutěže s velkým předstihem. „Byl to svátek, pěkný zápas. Je to kousek od Brna a přijelo za námi hodně lidí,“ pochvaloval si Řezníček, který otevřel skóre utkání.

Fotbal Zbrojovka Brno - Třinec postup do první ligy zápasFotbal Zbrojovka Brno - Třinec postup do první ligy zápasZdroj: Deník/Jiří Sláma

JISTOTA. Už před středečním domácím zápasem s Třincem bylo jasné, že Zbrojovka postoupí do nejvyšší soutěže. Brňané ale chtěli oslavovat po výhře. Ačkoliv přišli o dvoubrankové vedení, slezského soupeře přestříleli 4:2 a mohli spustit bujaré oslavy.